Nasıl ?

Yüzdeki Güneş Lekeleri Nasıl Geçer

Yüzdeki Güneş Lekeleri Nasıl Geçer

Yüzdeki Güneş Lekeleri Nasıl Geçer; Hassas bir cildi olanlar güneşe çıkmaya da korkarlar. Sürekli gölge peşinde koşturup dururlar mecburen. Neden? Güneş lekelerinden korunmak için tabi ki. Hem güneşten faydalanmayı isteyip hem de zararlarından bu kadar etkileniyor olmak üzücüdür. Amaç cildin güneş lekesiyle bozulmaması

Ya her önleme rağmen cildimizde güneş lekesi oluştuysa? Ya da önlem alamadık ve lekeler bizi affetmediyse? İşte o zamanda güneş lekelerini nasıl gidereceğimiz konusunda araştırmaya ve tedavileri uygulamaya başlarız.

Güneş lekelerini gidermenin doğal yöntemleri mevcut. Mesela; elma suyuyla limon suyunun karışımına eklenen yağ ve süt kaynadıktan sonra soğuk olarak cilde uygulanırsa faydası görülüyor. Limon kabuğu ile yumurta akından oluşan krem duş öncesi vücuda sürülürse etkili oluyor. Vücudumuzun bu tür kremlere tepkisini kestiremiyorsak, laboratuar ortamında oluşturulan kremleri tercih etmek daha uygun olacaktır. Ayrıca dondurarak (kyrioterapi) ve soyarak (dermabrazyon) tedavi edilmesi gereken lekelerde vardır.

Nasıl bir yöntem uygularsak uygulayalım lekelerin geçmesi için kesin bir durum söz konusu olmamaktadır. Bazı lekeler kaybolurken bazılarının renginde ya da büyüklüklerinde azalma görülmektedir. Zamanın ne getireceğini de bilemiyoruz. Şu kesin ki gelişmeler çok hızlı olmakta ve sorunlar daha kolay çözülmekte.

Yüzdeki Güneş Lekeleri Nasıl Geçer
Yüzdeki Güneş Lekeleri Nasıl Geçer

Yüzdeki Güneş Lekeleri Nasıl Geçer

► Yüzdeki Güneş Lekeleri İçin Bitkisel Maskeler;

Yüzdeki güneş lekeleri kapsamında değerlendirilebilecek derecede ciddi olan güneş yanıkları ve  lekeleri nasıl geçer sorusuna verdiğimiz tavsiye ve önerilerimizden sonra sıra geldi harika maskelerimize. İşte sizler için en doğal ve en etkili olan bitkisel maskeler:

► Güneş Lekeleri İçin Bitkisel Soğan ve Sirke Maskesi;

Malzemeleri bir çay kaşığı sirke ve bir adet soğan. Sirke ve soğan maskesinin yapılışı; Soğanı rendenin ince bölümünde rendeleyip suyunu çıkarın.  Rendelediğiniz Soğanın suyuna yarım çay bardağı sirke ekleyin. Güzelce karıştırdıktan sonra pamuk veya yumuşak bir bez yardımı ile karışımı lekelerin üzerine sürün. Sürdükten sonra yaklaşık  kırk dakika bekleyin. Soğan ve Sirke karışımı cilt lekeleri için harika bir etkiye sahiptir.

► Harika Yoğurt Maskesi

Yoğurt maskesi malzemeleri; 1 yemek kaşığı limon suyu, 1 yemek kaşığı süzme yoğurt, bir adet yumurta

Hazırlanışı: ilk önce yumurtayı bir kaba koyup köpük olana kadar çırpın.  süzme yoğurdu ilave edip iyice karıştırın. Limon suyunu ilave edip iyice karıştırdıktan sonra yavaş yavaş karışımı lekelerinize sürmeye başlayın. Maske kuruyana kadar bekleyin. Maskemiz kuruduktan sonra nemli bir pamukla veya bezle maskeyi temizleyin ve ılık su ile yıkayın Unutmayın Ilık su.

► En Etkili Maydanoz Maskesi

Malzemeler: Yarım demet maydanoz, 1 yemek kaşığı yoğurt, 1 dilim limon Bir dilim limon suyu, bir yemek kaşığı yoğurt, ve yarım demet maydanoz

maskenin yapılışı; Maydanozu mikseryada blender ile iyice parçalayın ve üzerine limon ve yoğur suyunu ilave edin. Malzemeleri iyice harmanladıktan sonra cildinizde güneş lekelerinin olduğu bölüme ovalama yöntemiyle sürün ve bu şekilde yaklaşık 45 dakika bekleyin. 3 yada günde 1 yapmanız gereken bu uygulamada maskede bulunan limondaki asit sayesinde güneş lekeleriniz geçecektir.

Karbonatlı maske için Malzemeler: yarım tatlı kaşı karbonat ve 1 çorba yada yemek kaşığı yoğurt.

Yapılışı;  Yoğurda içine karbonatı dökün ve iyice harmanlayın. Yaptığınız karışımı hafifçe lekelerin üzerine sürün ve yaklaşık 10 dakika bekleyin. 10 dakika sonra vucudunuza yaptığınız maskeyi bol su ile yıkayın. Yapmış olduğunuz maskeyi haftada 1 kere uygularsanız yeterli olacaktır.