Güncel Spor

Yeni Trabzon Akyazı Arena stadı nihayet açılıyor

Yeni Trabzon Akyazı Arena stadı nihayet açılıyor

Yeni Trabzon Akyazı Arena stadı nihayet açılıyor : Yeni Trabzon Akyazı Arena Stadının açılacağı tarih kesinlik kazandı. 13 Aralık 2016 itibariyle Trabzonspor Kulübü resmi sitesinde stad açılış tarihi belirtildi. Trabzon Akyazı Arena Stadı Deniz yüzeyi doldurularak yapılan ilk stadyum olma özelliği taşıyor.

Trabzon Spor kulübünün internet sitesinden yapılan açıklama şöyle:

“Hasretle beklediğimiz Akyazı’daki yeni Akyazı Arena stadyumumuzun resmi açılışı, 18 Aralık Pazar günü yapılacak. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla gerçekleşecek. Bütün taraftarlarımızın davetli olduğu açılış etkinliğimiz saat 18.30’da başlayacak.

Yeni Trabzon Akyazı Arena stadı nihayet açılıyor

Stad açılış tarihi : 2016 yılı 18 Aralık Pazar Günü Saat 18:30

Katar Emiri Şeyh Temim Bin Hamad Al Sani başta olmak üzere Katar’dan konuklarımızın da protokolde bulunacağı açılışta, dünden bugüne Trabzonspor’umuza emek vermiş başkanlarımız, yöneticilerimiz, futbolcularımız ve teknik direktörlerimiz de yer alacak. Saat 17.30’da Avni Aker’den büyük bir kortej yürüyüşü ile başlayacak açılış programı, kortejin yeni stadyumumuza girişi ile devam edecek. Stadyumumuzdaki programda 3D animasyon gösterileri, koreografiler, protokol konuşmaları, havai fişek gösterileri, gösteri maçı ve Mazlum Kiper’in anlatımıyla kulübümüzün elli yıllık tarihinden daha önce yayınlanmamış özel görüntüleri içeren bir video mapping yer alacak.

Etkinliğimiz tüm taraftarlarımıza açık ve ücretsizdir. Açılışımıza özel hatıra bileti, giriş esnasında stadyum kapılarında dağıtılacaktır. Kapılar 17.00’de açılacaktır. Bu görkemli gecemize tüm taraftarlarımızı bekliyoruz.” denildi.

Yeni Trabzon akyazı stadı ne zaman açılacak sorusunun yanıtı ve ilgili bütün yeni haber ve bilgiler için Trabzonspor sayfamızı takip edebilirsiniz.

Trabzon Akyazı`daki Trabzon Spor Akyazı Arena Stad Bilgileri :

Trabzon‘un Akyazı beldesinde yer alan, yapımı ve ilk temal atma işlemi 24 Kasım 2013’te başlanılan futbol stadyumudur.
Sahibi : T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı
İşletmeci : Trabzonspor Sportif yatırım ve Futbolişletmeciliği Kulübü
Zemini : Hybrit çim
Skorbord : 2 × 100 m2
Işıklandırma : 3000 lüks
Stad Maliyeti : 270.000.000 TL
Mimarı : Faruk Kanca
Yapısal Mühendis : Sarıdağlar – STY – Yertaş
Stad Kapasitesi : 41.461
Toplam Loca sayısı : 122
Boyutlar : 105 × 68 m

Kaynak : Google arama motoru baz alınarak çeşitli haber kaynaklarından derlenmiştir.