Güncel

Yeni ATO Başkanı Gürsel Baran oldu

Yeni ATO Başkanı Gürsel Baran oldu

Yeni ATO Başkanı Gürsel Baran oldu. Yeni ATO Ankara Ticaret Odası Başkanı 188 Delege`nin oy kullandığı seçimlerde 100 oy alarak Gürsel Baran oldu. Gürsel baran Gürsel Baran 27. Başbakan ve an itibariyle 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`ın eşi Emine Erdoğan`ın kuzenidir.

Ankara Ticaret Odasının ( ATO ) yeni başkan ve yönetim kurulu üyelerinin seçileceği ATO seçimleri sonuçlandı. Başkanlık için iki aday yarıştı. İlk adaylığını açıklayan ve tek aday olarak gösterilen Ankara Büyük şehir Belediye Başkanı Melih Gökçek`in oğlu Osman Gökçek olmuştu. Daha sonra sürpriz bir şekilde 1999 yılında bu yana 4 dönemdir ATO Meclis üyeliği görevini yürüten Gürsel Baran adaylığını açıklamıştı.

Yeni ATO Başkanı Gürsel Baran oldu

Osman Gökçek`e karşı yarışan Gürsel Baran, ATO’nun yeni başkanı oldu. Geçici olarak kabul edilen seçim sonuçlarına göre Gürsel Baran 100, Osman Gökçek ise 86 oy aldı. Delegelerin kullandığı 2 oy ise geçersiz olarak kabul edildi. 125 bin üyesi bulunan Ankara Ticaret Odası ATO, 188 meclis üyesi ile bugün yeni başkanını ve yönetim kurulunu seçmek için sandık başına geçmişti.

Gürsel Baran Kimdir ?

Gelin hep birlikte Gürsel Baran Kimdir ? sorusunun yanıtına bakalım.