Teknoloji

WordPress wp sitede tema nasıl silinir ?

Wordpress wp sitede tema nasıl silinir ?

WordPress wp sitede tema nasıl silinir ? : WordPress wp sitelerimizde yeni başlayanların sık karşılaştığı bir durumdur. Neredeyse hepimizin amatör bir site yaparken en büyük derdi tema bulmaktır. Yüzlerce ücretsiz wordpress teması alternatifinin olmasına rağmen çoğu birbirine benzer, kullanışsız, yada basit durduğu gerekçesiyle kullanılamaz durumdadır. Bu koşulda dahi sürekli şansımızı deneyip neredeyse temaların tamamını deneyerek bir sonuç elde etmeye çalışırız. Dolayısıyla Görünüm / Temalar sekmesine tıkladığımız zaman kahredici bir görüntü olan tema çöplüğüyle karşılaşırız. Bu durum aslında önemsememesi gerekirken tema için çok fazla harcadığımız zamanı sürekli aynı temaları deneyerek tekrar zaman kaybına neden olur. Ayrıca site yapmak isterken için girdiğimiz sorun, onlarca kafa karıştıran soru varken o kalabalığı görmek eziyet olur. Bir o kadar basit , ancak hepimizin çözümünü bulmakta sıkıntı yaşadığı bir konuyu basit bir şekilde çözümleyebiliriz.

Resimli anlatıma aşağıda yer vermeye çalışacağım ancak eminim ki resimli anlatıma gerek olmadan sorunu çözebilirsiniz.

WordPress wp sitede tema nasıl silinir ?

Sitemizin yönetim paneline giriş yaptıktan sonra sol menüde bulunan GÖRÜNÜM / TEMALAR sekmesine tıklıyoruz. Karşımıza ilk sırada kullandığımız tema ile başlayan bir wordpress tema yığını çıkacaktır. Temaların ekran görüntülerinin üzerine geldiğiniz zaman kararan TEMA DETAYLARI yazan ekran görüntüsüne tıklıyoruz. Açılan üst pencerede Sol alanda Tema görüntüsü, hemen sağında tema açıklaması Alt kısımda Etkinleştir / Canlı Ön izleme ve bu yazıların olduğu aynı hizada en alt sağ kısımda küçük dikkatinizden kaçan SİL yazısına tıklıyoruz… WordPress wp sitede tema nasıl silinir ? sorunumuz tamamı ile çözüldü…

Fazla detaylı ve uzatarak yazıyorum çünkü bu kadar amatör başlayan bir kesimin olduğunu göz ardı etmemenizi rica ediyorum. İlk başladığınız günü anımsayın… Yazının alt kısımda resimli anlatımı da mevcut tekrar inceleyebilirsiniz.

Son olarak dikkat etmeniz gereken birkaç ayrıntıyı paylaşmak istiyorum :

  1. Sildiğiniz temayı bir daha geri alamazsınız. Ancak WORDPRESS WP sayfasında mevcut ise tekrar yeniden kurulumunu yapabilirsiniz.
  2. Aktif olan yani Etkinleştirilmiş bir temayı silemezsiniz. Bu işlemi yapmak için öncelikle farklı veya kullanacağınız bir temayı seçip Etkin olan temayı devre dışı bırakmanız gerekmektedir.

WordPress wp sitede tema nasıl silinir ? Resimli anlatım. WordPress temaları : 2016  – 2017 – 2018

1 – Sitemizin yönetim paneline giriş yaptıktan sonra sol menüde bulunan GÖRÜNÜM / TEMALAR sekmesine tıklıyoruz.

Wordpress wp sitede tema nasıl silinir ?

WordPress wp sitede tema nasıl silinir ?

 

2 – Açılan sayfada bulunan silmek istediğimiz aktif olmayan temalardan herhangi birinin ekran görüntüsünün üzerine geliyoruz TEMA DETAYLARI sekmesi belirince tıklıyoruz.

Wordpress wp sitede tema nasıl silinir ?

WordPress wp sitede tema nasıl silinir ?

 

3 – Açılan ön pencerenin en sağ alt köşesinde bulunan SİL sekmesine tıklayarak tema silme işlemini sonlandırıyoruz. Diğer silmek istediğiniz temalara da aynı işlemi uygulayarak silebilirsiniz.

 

Wordpress wp sitede tema nasıl silinir ?

WordPress wp sitede tema nasıl silinir ?