Güncel Teknoloji

WhatsApp görüntülü konuşma

Yıllardır beklenen yeni WhatsApp görüntülü konuşma dönemi başladı. 15 Kasım 2016 Salı günü itibariyle resmi sitesi Whatsapp`tan yaptığı açıklama ile başladı. Aynı zamanda aynı gün Mac/PC , Android, iPhone, Windows Phone, BlackBerry ve Nokia telefon , cihaz ve tabletlere de güncelleme bilgisi ulaştı. 15 Kasım 2016 tarihi itibariyle 2.16.17 son sürümü piyasaya sürüldü.

Yeni güncelleme WhatsApp görüntülü konuşma ( arama ) ile birlikte gelen özellikler ve açıklamalar :
  • WhatsApp görüntülü arama ile tanışın. Ücretsiz görüntülü arama sayesinde tüm dünyadaki aile ve arkadaşlarınızla yüz yüze konuşabilirsiniz. Veri ücreti uygulanabilir. ( iOS 8+ gerektirir )
  • En mükemmel animasyonlu GIF`i WhatsApp`ın içindeyken arayabilirsiniz. Bulmak için + ( artı )  işaretine ve sonra Fotoğraf / Video Galerisine dokunun, sonra ekranın sol alt köşesindeki GIF arama tuşuna dokunun.
Peki WhatsApp görüntülü konuşma nasıl yapılır ?

Bu sorunun yanıtını İos ve Android`te hem yazılı hemde görsel olarak canlı resimlerle anlatacağız. Burada özellikle dikkat etmeniz gereken nokta iPhone kullanıyorsanız cihazınızın +8 iOS sürümünü desteklemesi ve güncellenmiş olması gerekmektedir. +8 iOS altındaki diğer sürümlerde WhatsApp görüntülü konuşma, arama özelliği kullanılamaz.

iPhone iOS model ve özellikli cihazlarda WhatsApp Messenger sürümü güncelleme

iPhone ve İos İlk yapmanız gereken şey cep telefonunuzun menüsünde bulunan App Store ye giriş yapın. Ardından sağ alt kısımda bulunan Güncellemeler sekmesini tıklayın ve WhatsApp Messenger yanında bulunan Güncelle sekmesine tıklayın…

WhatsApp görüntülü konuşma güncelleme

WhatsApp görüntülü konuşma

Android Model ve Özellikli cihazlarda WhatsApp Messenger sürümü güncelleme

İlk olarak telefonumuzu ( cihazımızın ) Ana menüsünde bulunan Google Play`e tıklıyoruz. Ardından yüklü uygulamalarda bulunan WhatsApp Messenger`in yanında bulunan Güncelleme sekmesine tıklayıp güncelleme işlemini başlatıyoruz.

WhatsApp görüntülü konuşma android güncelleme

WhatsApp görüntülü konuşma android güncelleme

iPhone iOS telefon ve cihazlarda  WhatsApp görüntülü konuşma nasıl yapılır ?

Telefonumuzun ( cihazımızın ) ana menüsünde bulunan WhatsApp`a giriş yapın. Altta bulunan sekmelerden Kişiler`e tıklayın. Çıkan telefon rehberinizdeki herhangi bir ismin üzerine tıklayın. Açılan kişi detaylarında kişinin telefon numarasının hemen yanında bulunan VİDEO KAMERA işaretine tıklayarak WhatsApp Görüntülü arama konuşma servisini kullanmaya başlayabilirsiniz.

İkinci bir yolda kişi ile sohbet ekranınızın hemen sağ üst kısmında bulunan Video Kamera işaretine tıklayarak WhatsApp Görüntülü arama konuşma servisini kullanabilirsiniz.

WhatsApp görüntülü konuşma nasıl yapılır iphone

WhatsApp görüntülü konuşma nasıl yapılır iphone

Android telefon ve cihazlarda  WhatsApp görüntülü arama nasıl yapılır ?

Telefon veya Cihazınızın Ana menüsünden Whatsapp`a tıklayın. Kişiler menüsüne tıklayıp Kişinin adına tıkladıktan sonra açılan detaylardan Video Kamera sekmesine tıklayarak Whatsapp görüntülü arama özelliğini kullanabilirsiniz.

Veya görüşme yapmak istediğiniz kişinin mesaj sayfasına giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımda bulunan 3 nokta menüsüne tıklayın. Çıkan seçeneklerde Whatsapp Sesli Arama ve Whatsapp Görüntülü Arama seçeneklerinden Görüntülü Arama sekmesine tıklayarak görüntülü Whatsapp görüntülü arama konuşma servisini kullanabilirsiniz…

WhatsApp görüntülü konuşma nasıl yapılır android

WhatsApp görüntülü konuşma nasıl yapılır android

WhatsApp görüntülü konuşma nasıl yapılır android 2

WhatsApp görüntülü konuşma nasıl yapılır android 2

WhatsApp görüntülü konuşma nasıl yapılır android 3

WhatsApp görüntülü konuşma nasıl yapılır android 3

WhatsApp görüntülü konuşma nasıl yapılır android 4

WhatsApp görüntülü konuşma nasıl yapılır android 4