Teknoloji

Voice Kategori Renklendirme nasıl yapılır ?

Voice Kategori Renklendirme nasıl yapılır ?

Voice Kategori Renklendirme nasıl yapılır ? : Bu yazımızda kullanmış olduğumuz WordPress wp Voice Temasının kategorilerinin nasıl renklendirildiğini anlatacağız. Başlangıç için aradığımız bu özellik için internette yeterince detaylı bilgi olmadığını gördük. Bu nedenle kısmi eksik bir bilgiye sitemizde yer vermenin faydalı olacağı görüşündeyiz. Benzer konular ile ilgili soru, görüş ve paylaşımlarınızı yorum yaparak iletebilirsiniz… Daha evvelki yazılarımızda bahsettiğimiz gibi bu konuyu ziyaret ediyorsanız yeni olduğunuzu tahmin ederek olabildiğince açık ifadelere yer vereceğiz.

Voice Kategori Renklendirme nasıl yapılır ?

Voice Clean News / Magazine Temasını gerekli şekilde temin edip kurulum işlemini tamamladıktan sonra WordPress Admin Panelimizde giriş yapıyoruz.

İlk olarak sol menüde bulunan YAZILAR / KATEGORİLER sekmesine tıklıyoruz. Mevcutta hazır kategorileriniz var ise sağ menüden Kategori adının üzerine gelerek Düzenle seçeneğine tıklayın. Yeni kategori oluşturacaksanız yine YAZILAR / KATEGORİLER sekmesine tıkladıktan sonra açılan sayfadaki İsim, Yazı kısa ismi, Tanım vs gibi alanları doldurduktan sonra en altta bulunan RENKVarsayılan Vurgu Rengi ( Seçilidir ) Biz GÖRÜNEN sekmesinin yanındaki kutucuğu işaretliyoruz ve renk panelinin karşımıza çıkmasını sağlıyoruz… WordPress WP

Çıkan Renk Panelinden kategoriyi renklendirmek istediğimiz ana rengi veya Renk SEÇ alanına tıklayarak istediğimiz rengi seçtikten sonra YENİ KATEGORİ EKLE sekmesine tıklayıp renkli kategori ekleme işlemini tamamlıyoruz.

Aşağıda adım adım resimli olarak kategori ekleme ve sonrasında kategorilerin sitemizin ana sayfasında nasıl görüneceğinin resimlerini paylaşıyoruz.

ADIM 1 –

Voice Kategori Renklendirme nasıl yapılır

Voice Kategori Renklendirme nasıl yapılır

ADIM 2

voice-kategori-renklendirme-nasil-yapilir-2

ADIM 3

voice-kategori-renklendirme-nasil-yapilir-3

Muhtemelen yeni site yapım aşamalarında çok fazla teferruat , detay, yenilik, heyecanın vs gibi nedenlerden dolayı aksaklıklar yaşanabilmektedir. Konu ne kadar basit görünse de birçok kişiye yardımcı olabilecek nitelikte bir paylaşım olmasını temenni ediyoruz. Umuyoruz ki kısmi de olsa küçük bir yükü üzerinizden almıştır.

Bu ve buna benzer konularda sitemizde arama yapabilir , uygun gördüğünüz alandan yorum veya iletişim kanalıyla tarafımıza ulaşabilirsiniz. Gerekli her konuda bilgimiz dahilinde ise yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Yine benzer konularda paylaşımlarınız, fikirleriniz, alternatif bilgi veya tecrübelerinizi de yine bizimle veya yorum yaparak diğer ziyaretçilerimizin ulaşabileceği şekilde paylaşmanızı rica ederiz. Bütün girişimci arkadaşlarımıza Kolaylıklar diliyoruz…

4 Yorumlar

  • başka temalarda da geçerli mi ? mesela benimki mythemeshop best teması.

    • Voice temasının kendi özelliği. Diğer temalarda bu şekilde kullanılamaz. Temada ciddi düzenlemeler yapmak gerekir.

  • Bilgilendirme için teşekkürler. Peki temada bir kategorinin içinde onlarca alt kategori var ise, bu kategorilerin tümü alt alta görüneceği için sidebar uzadıkça uzuyor. Alt kategorileri gizleme imkanı var mı temada? Tıklayınca açılsa alt kategoriler. Dediğim işi eklenti ile yapıyorum fakat bu kez de renklendirme yapamıyoruz tabi. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

  • Helal olsun walla… kesin değinilmemiştir bu konu dedim ama brawo güzel paylaşım olmuş 🙂