Güncel

TV 8.5 nedir 8.5 HD TV Frekans Bilgileri

TV 8.5 nedir 8.5 HD TV Frekans Bilgileri

TV 8.5 nedir 8.5 HD TV Frekans Bilgileri : Bu makalemizde Medya Patronu Acun Ilıcalı`nın Yeni Spor Televizyonu Kanalı TV 8,5 hakkında bilgilere yer vereceğiz. TV 8.5 frekans bilgileri belli oldu ! TV 8.5 frekans ayarı nasıl yapılıyor? konuları hakkında geniş bilgiye yer vereceğiz. Yeni TV Spor Kanalı 8.5 frekans bilgileri araştırdık. Türkiye’nin yeni spor kanalı olarak adında söz ettiren ve birçok organizasyonun yayın hakkını elinde bulunduran TV 8.5 frekans ayarı nasıl yapılıyor ? İşte TV 8.5 frekans bilgileri !

6 Ekim 2016 Perşembe Günü ‘de TV 8‘de canlı yayınlanan Türkiye – Ukrayna maçı sırasında Acun Ilıcalı‘nın yeni kanalı TV 8.5 frekans bilgisi maçın anlatımını yapan spiker Melih Gümüşbıçak yaptı. TV 8 Kanalını satın aldıktan sonra bir eğlence kanalına haline getirdi. Yetenek Sizsiniz Türkiye, O Ses Türkiye, Rising Star, Survivor, Göz6, Bugün ne giysem, İşte Benim Stilim3 Adam,’a kadar çok sayıda eğlence ve yarışma programını bünyesine kattı. Acun Ilıcalı, bu defa bir spor kanalı açmak için çalışmalara başladı. Bir dönem kendi de spor muhabiri olan Acun Ilıcalı, yeni kanalı TV 8.5 ile sporseverlere önemli spor organizasyonlarını izleme fırsatı sunacak. Peki TV 8.5 frekans ayarı nasıl yapılır ? İşte merak edilen TV 8.5 frekansı ve detayları…

Tıkla Acun Ilıcalı Yeni Tv Kanalı TV 8.5 HD Spor Kanalını Canlı yayın izleyin.
Spor TV Kanalı TV 8.5 internetten Canlı İzleme

Spor TV Kanalı TV 8.5 internetten Canlı İzleme

 

6 Ekim`de duyuru yapıldı. 7 Ekim`de yayına başladı.

Acun Ilıcalı’nın geçmişinde spor muhabirliği yaptığı herkes tarafından biliniyor. Öte yandan iş bir yana, Ilıcalı’nın spora olan merakı da ciddi anlamda bilinir. Ünlü televizyoncu Acun Firarda programı ile ün yaparken, ardından hangi programa el attıysa başarılı oldu. Giderek artan başarısının ardından son olarak TV 8’i satın alan Acun Ilıcalı, burada yarışma ve eğlence kanalı konseptini son derece başarılı bir şekilde uyguladı. Ilıcalı şimdi yeni bir televizyon kanalı projesini daha faaliyete geçiriyor. Yarışma ve eğlence konseptli TV 8’in ardından, bu kez 7/24 spor yayını yapacak TV 8.5 yayına başlayacak. 6 Ekim’de Konya’da Torku Arena’da oynanan Türkiye – Ukrayna maçı esnasında maçın spikeri Melih Gümüşbıçak, TV 8.5 frekans bilgilerini izleyicilerle paylaştı. Kanal 7 Ekim 2016 Cuma itibariyle yayın hayatına başladı.

Milli Maçlar ve NBA TV Basketbol Maçları Kanal TV 8.5 ta yayınlanacak

TV 8.5 frekans ayarının yanı sıra bu kanalda hangi programların olacağı merak konusu oldu. 7 / 24 spor programları yayını yapacak bu kanal sporseverleri ekrana kitleyecek. Öncelikle 2018 Dünya Kupası Elemeleri‘nde mücadele eden A Milli Futbol Takımımızın maçları artık TV 8.5’te yayınlanacak. Diğer önemli bir olay ise Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi ( NBA ) maçlarının yayın haklarını da tekrar aldı. Acun Ilıcalı, bu nefes kesen müsabakaları da TV 8.5’ta izleyicilerle buluşturacak. İlerleyen günlerde Acun Ilıcalı’nın yeni kanalına yeni programlar eklenecek ve spor izleyicileri için dikkat çekici bir kanal olacak.

İşte Yeni TV 8.5 nedir 8.5 HD TV Frekans Bilgileri

TV 8.5 şifresiz ve ücretsiz bir şekilde 7/24 spor yayını yapacak. TV 8.5 frekansına gelince; TV 8 Buçuk, Türksat uydusundan 12346 Yatay/H 9600 frekansından şu anda izlenebiliyor. Kanal Türksat’ta Shop 90 kanalının yerine geçti. Bu kanal ile ilgili çalışmalar şu anda devam ederken, kanalın ilerleyen dönemde TV 8.5, Digitürk, D-Smart, Turkcell TV+, Tivibu, Uydunet gibi platformlarda da yayın yapması bekleniyor.

Yeni Spor Kanalı HD TV 8,5 Canlı İzleme ve Frekans Bilgileri :
  • Uydu : Türksat 4A
  • Frekans : 12346 Mhz
  • Polarizayon : Yatay (H)
  • Sembol Oranı : 9600
  • FEC : 3/4
TV 8.5 nedir 8.5 HD TV Frekans Bilgileri

TV 8.5 nedir 8.5 HD TV Frekans Bilgileri

Kaynak : Acun Ilıcalı HD TV 8.5 Kanalı ve TV 8.5 nedir 8.5 HD TV Frekans Bilgisi adlı makale Google arama motoru aracılığıyla çeşitli kaynaklardan derlenmiş bilgilerdir.

1 Yorum