Yaşam

Teksas Katliamı Gerçek hayat hikayesi

Teksas Katliamı Gerçek hayat hikayesi

Teksas Katliamı Gerçek hayat hikayesi : Asıl adı Edward Theodore Gein bulunduğu bölgede ED Gein olarak anılır. 27 Ağustos 1906 yılında ABD de dünyaya gelmiştir. Seri katil ve mezar hırsızı olarak nam salmıştır… Bu yaşanmış gerçek hayat hikayesinin başlangıcı 1945 yılıdır.

ED GEİN ( Edward Theodore Gein ) Kimdir ?

ED Gein dört kişilik bir ailenin en küçük ferdidir. Alkolik bir baba, dominant aynı zamanda aşırı dinci bir anne ve abisi Henry Gein… Annesinin ED Gein üzerinde etkisi büyüktür. Genç yaşlarda iken Önce babasını daha sonra abisi Henry`i kaybeder…. 1945 yılında annesi de öldükten sonra ED Gein hayatta yalnız kalır…

Teksas Katliamı Gerçek hayat hikayesi

Teksas Katliamı Gerçek hayat hikayesi

ED GEİN ( Edward Theodore Gein ) Başlangıç ?

İnsanların genel olarak garipsediği ED Gein`in yaşadığı bu olaylardan sonra psikolojisi tamamen bozulur. Annesini çok sevdiği için ve etkisinde kaldığı için ölen annesini tekrar dirilmek için yollar aramaya başlar. Anatomi bilimini incelemeye başlar. Bu nedenle ihtiyacı olan cesetler üzerinde çalışmalar yapmak için ve mezarlıktan çaldığı cesetler üzerinde çeşitli işlemler uygulamaya başlar… Annesini olan düşkünlüğünden dolayı özellikle kadınlar, kadın vücudu üzerinde yoğunlaşır.

Çalışmalarının sonuç vermeyeceğini ve annesini tekrar diriltmeyi başaramayacağını anlamıştır. Bu nedenle annesi yaşında çaldığı bir cesedin derisini yüzmeye karar verir. Yüzdüğü deriyi ara sıra annesinin kıyafetleriyle bütünleştirerek giymeye başlamıştır.

İleri yaşına rağmen hayatı boyunca cinsel bir ilişki yaşamamış olan ED Gein kadınlara karşı karmaşık duygular hisseder. Bunun sonucunda bir kadın olma isteği başlar. Önce kendini hadım etme isteği doğar ancak bir kadın derisinin ve kıyafetlerinin kendisini yeterince kadınsı gösterdiğine inandığından bundan vazgeçer.

Teksas Katliamı Gerçek hayat hikayesi

Teksas Katliamı Gerçek hayat hikayesi

ED GEİN ( Edward Theodore Gein ) Cinayetleri. Teksas Katliamı Gerçek hayat hikayesi

Kadın vücuduna olan ilgisi gün geçtikçe artan ED Gein bir süre sonra mezarlardan çıkarttığı kadın cesetleri ile yetinmez cinayet işlemeye başlar. 1954 yılında itibaren cinayet işlemeye karar verir. Kurbanlarını annesine olan düşkünlüğünden dolayı annesinin öldüğü yaşta olan kadınlardan seçer.

Deri yüzmek konusunda yeterince geliştiğini düşünür ve yalnızlığında etkisi ile bir süre sonra yüzdüğü derilerden süs eşyaları yapmaya başlar. İlk cinayetinden sonra kasabanın şerifi ED Gein`in izini bulur ve onu tutuklar. Kaldığı evde yapılan aramalarda ; insan kemikleri ve parçaları, insan derisinden çöp sepeti,  İnsan derisinden yapılmış çeşitli sandalye ve koltuklar. Yatağının baş ucunda kafatasları, Kadın kafatasları, üstleri düzleştirilmiş kafatasları.  Insan kafataslarından yapılan kaseler, Bir kadın vücudunun bel ve omuzlarından yapılmış korse, Insan bacak derisinden yapılan tozluk tayt, Kadın kafa derilerinden yapılmış maskeler. Bir kağıt torbada bulunan Mary Hogan’ın yüz maskesi, Bir kutu içinde Mary Hogan kafatası, Bir çuval çuval içinde Bernice Worden`in tüm kafası,  “Soba önünde bir plastik torba içinde kadın göbeği ” . Bir ayakkabu kutusunda Bernice Worden kalbi. Bir genç kızın elbiseleri ve “on beş yaşında kadın cinsel organı”.  Kadın memesinden yapılmış bir kemer, Dört burun, Panjur şekli verilmiş bir çift dudak, , Bir insan yüz derisinden yapılmış abajur, Kadın parmakları ve tırnaklar. . vs gibi organ parçaları.. Bu eserler tahrip sonra devlet suç laboratuvarında fotoğraflanıp bulunmuştur.

Teksas Katliamı Gerçek hayat hikayesi

Teksas Katliamı Gerçek hayat hikayesi

ED GEİN ( Edward Theodore Gein ) Sonu. Teksas Katliamı Gerçek hayat hikayesi

Bulunan bu ceset parçaları nedeniyle ilk olarak çok büyük bir seri katil olduğu düşünmüştür. Fakat daha sonra bu parçaların yakında bulunan bir mezarlıktan alınan cesetlere ait olduğu anlaşılmıştır. Seri katil olarak anılır resmen Mary Hogan, Bernice Worden cinayetleri kesinlik kazanmıştır. ED Gein cinayet, ölü sevicilik ve yamyamlık gibi suçlarla cezalandırılmak istenir ancak buna şiddetle karşı çıkar. Kendisine göre işlediği cinayetler sadece süs eşyası yapma amaçlıdır.

Uzman doktorlar tarafından yapılan incelemeler sonrasın ED Gein`e Kronik şizofren tanısı konmuştur. Ayrıca kadınlara olan ilgisinden dolayı gizli eş cinsel tanısı konmuş ve deli raporu verilmiştir.

Deli raporuna sahip olduğundan dolayı işlediği suçlar sabit görülse de hapse konulmamıştır. Hayatının geri kalan kısmını çeşitli ıslah evlerinde ( suç işleyen insanları eğitmek, topluma kazandırmak için kurulmuş, ceza yasasına göre işleyen kurum. ) tutularak geçirmiştir. 77 Yaşında 26 Temmuz 1984`te uzun süre devam eden kanser hastalığı sonucu yaşamını yitirmiştir.

Teksas Katliamı Gerçek hayat hikayesi

Teksas Katliamı Gerçek hayat hikayesi