Ne ? Yaşam

Sütyen takmanın faydaları nelerdir

Sütyen takmanın faydaları nelerdir

Sütyen takmanın faydaları nelerdir ? : Kadınların en büyük çelişkilerinden biri sütyen takma konusudur. Bu nedenle sürekli olarak akla gelen Sütyen takmanın faydaları nelerdir ? ve Sütyen takmanın zararları nelerdir ? sorularını getirmektedir. Bazı kadınlar sütyensiz olmanın rahatlığından bahseder. Bazı kadınlar sütyen takmanın rahatlığından ziyade vücudu sıktığı için kendini çok daha fit hissettiği konusunda hem fikirdirler. Bir kesiminde vücut hatlarını ve göğüs bölgesini daha iyi gösterdiği için tercih ettiğini ifade etmektedir. Bu nedenle biz yine göreceli olan bu kavramı genel ve teknik konulara değinerek  Sütyen takmanın faydaları nelerdir ? sorusunu yanıtlayacağız. Bir sonraki yazımızda ise Sütyen takmanın zararları nelerdir ? makalemize yer vereceğiz. Sizler bu yazılarımızı okuduktan sonra tecrübelerinize ek olarak yazımız üzerinden de fikir edinebilirsiniz….

Sütyen takmanın faydaları nelerdir ?
 • Kıyafetler genel olarak sütyen ile birlikte giyilecek şekilde tasarlanır. Uçuşan bir gömlek, bluz ile giydiğinizde görüntü olarak çok daha iyi görünür.
 • Küçük göğüslü kadınlar için bir avantaj olarak durur ve göğüsün dolgun görünmesine yardımcı olurlar.
 • Büyük göğüslü kadınlarda göğüs dekoltesi daha zarif ve çekici görünmesine yardımcı olur.
 • Giyim tarzınız ne olursa olsun sütyen takıldığı durumda vücut hatlarınız çok daha belirgin ve düzgün ve şık görünmesini sağlar.
 • Doğru sütyen kullanıldığında kadınların yer çekimine karşı verdikleri mücadelede ciddi karşılık görür ve sarkmasına engel olur.
 • Doğru sütyen kullanıldığında meydana gelen sarkma ve kırışmasına engel olur. Dik ve zinde durmasını sağlar.
 • Doğru sütyen kullanımında duruşunuzun dik olmasında çok büyük etken olmasada sırt ağrısı yaşamanızı önleyebilir. Büyük göğüslü kadınların sık karşılaştığı bir sorun olarak sırt ağrısı kendini gösterir. Sütyen taktığınız durumda göğüslerin ağırlığını sırtınızdan alıp omzunuza yükler dolayısıyla sırt ağrılarına kısmi engel olur.
 • Sık sık kilo değişimi yaşayan kadınlar için kullanımı faydalıdır.
 • Sütyen takmak olası kazalar için sizi tedirgin edebilir. Bu yüzden kendinizi psikolojikmen daha iyi hissetmek için tercih edebilirsiniz.
 • Sütyen takmak olası suç teşkil edebilecek olaylara karşı bir engel olarak görülebilir. Sütyen takmamak bir kesim için davet olarak görülebilir , tahrik niteliği taşıyabilir.
 • Uyurken sütyen takmak yine sütyen konusunun en çok tartışılan konularından biridir. Geceleri sütyen takmak iri göğüslü kadınların ve ciddi sarkıklık sorunları olan kadınlar rahat etmek için tercih ederler. Ancak küçük göğüslü kadınlar için takılmaması daha faydalı olarak kabul edilir. Uzmanlar Büyük ve sarkık göğüslere sahip olan kadınlar veya rahatsızlığı olan kadınların uyurken balensiz sütyen kullanmasını tavsiye ediyor.

Kaynak : Sütyen takmanın faydaları nelerdir ? Sütyen takmanın yararları nelerdir ? adlı makale google arama motoru baz alınarak çeşitli kaynaklardan derlenen bilgilerdir.