Ne ? Yaşam

Sütyen takılmazsa ne olur

Sütyen takılmazsa ne olur sütyen modelleri

Sütyen takılmazsa ne olur ? : Göğüslerinizi dik ve daha diri tutmak için sütyene ihtiyacınız olmadığını biliyor muydunuz ? Kadınlar genelde sütyen takmadığı zaman göğüslerinin sarkacağını düşünürler. Ama uzmanlara göre sütyen takmadığınızda başınıza neler geliyor…

Göğüs ölçüsü büyüyor.

Bir kabın şeklini almaya zorlanmayan göğüs kasları daha hızlı çalışacak ve büyüyecektir.

Şekli Gelişir

Sütyen giymenin sarkmayı önlediği düşünülse de Fransa’da yapılan bir araştırmaya göre, sütyen takmamak göğsü daha çok dikleştiriyor.

Daha sağlıklı olur.

Bütün sütyenler o kadar da kötü değildir. Ama aynı araştırmaya göre, yanlış ölçüde giymek rahatsızlığa ve nefes darlığına sebep oluyor. Sütyen takmayınca ise kan akışı hızlanıyor ve göğüs kasları daha çok çalışıyor. Uzmanlar, terleme durumunda sütyenin bakteri birikintisi olacağını ve bu yüzden sütyen takmamanın daha hijyenik olduğunu belirtti.

Daha iyi hissedersiniz.

Uzun bir iş gününden sonra eve gidip sütyeninizden kurtulmak için sabırsız davranıyorsunuz değil mi ? Özellikle sütyen yanlış ölçüde ve sizi çok rahatsız ediyorsa ? İyi hissettiriyor değil mi ?

Uyku problemini düzeltir.

Gece sütyen takıyorsanız, uyumakta zorlanıyor olabilirsiniz. Son araştırmalara göre, gece boyunca sütyen takmak uyku problemlerine sebep oluyor ve uyumanız gerekenden daha az uyuyorsunuz.

Tasarruf edersiniz.

Ucuz sütyenler olsa da paranızı ihtiyacınız olan başka bir şeye harcayarak bu masraftan kurtulabilirsiniz.

Kan akışını düzenler

Yanlış ölçüde veya sıkı sütyenler kan akışını engelleyebilir, nefes darlığına sebep olabilir. Bu da gün boyunca yorgunluk hissi verir. Tabii ki sütyene ihtiyacınız olacak durumlar vardır. Mesela spor yaparken göğüsleriniz büyükse takabilirsiniz, ama uzmanlar gün boyu gerekmeyen durumlarda takılmamasını öneriyor.

Kaynak : Sütyen takılmazsa ne olur ? makalesi çeşitli kaynaklardan derlenmiştir. Milliyet