Nasıl ?

Sosyal Medya SEO’yu Nasıl Etkiler

Sosyal Medya SEO'yu Nasıl Etkiler

Sosyal Medya SEO’yu Nasıl Etkiler; Sosyal medyanın SEO’yu nasıl etkilediğini öğrenmeye çalışmak, biraz kirli bir pencereye bakmak gibidir: belirsiz ve sıklıkla sinir bozucu. İşletme sahipleri, sosyal medyanın web üzerinde görünürlük oluşturmak ve sürdürmek ve müşteri katılımını artırmak da dahil olmak üzere birçok şey için önemli olduğunu biliyor olsa da, sosyal medyanın SEO sıralamasını ne kadar etkilediğini (hiç de değilse) söylemek zor olabilir. Tabii ki, bu 2010 yılında olduğu gibi haklı. Google’ın Matt Cutts sosyal sinyallerinin bir SEO sıralama faktörü olduğunu söyleyen bir video yayınladı. Bununla birlikte, 2014’te Cutts, sosyal sinyaller aslında bir sıralama faktörü olmadığını söyleyen başka bir video yayınladı.

Sosyal Medya SEO’yu Nasıl Etkiler Yazımızda Detaylı Bir Şekilde Açıkladık

(Bu bir Stone Temple makalesinde 2015 yılının sonlarında ele alınmıştır: “Sosyal Medya Etkisi SEO mu Matt Cutts cevapları” Kesinlikle şunu öneririm: Bu konuyu bir SEO bakış açısından iyi ele alıyor.) Videonun yeni versiyonunda Cutts, yıllardır SEO’yu rahatsız eden belirsizliğin bazılarını açıklığa kavuşturuyor ve bize son bir soru işareti veriyor: SEO sıralamasında toplumsal mesele yok mu?

Sosyal Medyanın SEO’ya 3 Önemli Etkisi;

1:) Sosyal sırların SEO sıralaması için önemli olup olmadığı konusunda sıcak tartışmalar oldu. İşte bildiğimiz şeyler:  Facebook ve Twitter’daki sosyal sinyaller, SEO’daki web sayfaları gibi değerlendirilir
Bir arama motoru tarayıcısı Facebook ve Twitter özet akışlarına baktığında, tek tek içeriği çıkarabilir ve değerli olanları seçebilir. Bu iki şey yapar:

Birincisi, Googlenin, Twitter kullanıcılarının günde 500 milyondan fazla tweet ürettiğini göz önüne alan çok sayıda sosyal sinyale son vermesine yardımcı oluyor. İkincisi, bu, Google’ın dizinde ve içeriğinin hangi bölümde endekslendiğinde daha seçici olmasına yardımcı olur; bu, önemli olan sosyal faktörlerin gücüne bağlı olarak pazarlamacılar için iyi veya kötü bir şey olabilir (daha sonra bununla ilgili daha fazla bilgi).

2:) Google’ın tarayıcıları, tüm toplumsal evreni kapsayamaz
Çalışmalarına rağmen, Googlenin tarayıcı botları bile webdeki her sosyal sayfayı değerlendirmeye yetmez. Bunun bir kısmı, Barry Schwartzın Twitter’dan geldiğini iddia ettiği gibi, botların bazen bu işi yapması engellenmiş olmasıdır. Google’ın tarayıcı botları platformda yayınlanan her Tweeti hala görebilirken, doğal olarak her bir Tweeti indeksleme yetenekleri sınırlıdır.

Bu yılın başlarında yayınlanan bir araştırmaya göre, Google aslında tüm Tweetler’in% 4’ünden azını endeksler. Bununla birlikte, Google tam olarak dizine ekleyemediği toplumsal sinyallerden memnun değil ve bu nedenle, bireysel Tweetler gibi sinyallerin SEO’yu düşündüğü kadar etkilememesi mümkün.

3:) Sosyal Medya SEO’yu Nasıl Etkiler Facebook 

Google Facebook veya Twitter takipçileri sayfaları sıralamak için kullanmadığını söylüyor
Bu, uzun süredir tartışılan bir konudur ve yanlış anlaşılma ve karışıklıklarla dolup taşan bir konudur. Matt Cutts’a göre, Google, Facebook veya Twitter hayranları veya takipçileri gibi işaretleri, yalnızca bu sinyallere “güven içinde” olmadığı için kullanmıyor.

Bunun nedeni,

Google’nin botları, tüm Facebooku ve Twitterı tarama yeteneğinden yoksun olmasıdır; bu, tüm bağlantıları toplamak ve bu sitelerdeki içerikle ilgili tam ve çok yönlü bir varsayım yapmak için gerekli sinyalleri toplamak için bir imkan yok demektir . Ek olarak, Facebook ve Twitter takipçileri akıcı ve sürekli değişiyor ve örneğin bir sayfayı varlığının ilk aşamalarında ziyaret eden bir botun tekrar ziyaret etmemesi çok uzun bir süre için geçerli olmayabilir ve bu da sayfanın yanlışlıkla çarpıtılmasına neden olabilir Sıralamaları.

Sosyal Medya SEO’yu Nasıl Etkiler

Benzer şekilde, bir tarayıcı botu ziyaret ettiğinde çok sayıda izleyiciye sahip olan bir sayfa, daha sonra çok sayıda takipçiyi kaybedebilir (bu imkansızdır ve site, milyonlarca spam olan profilini yok ettiğinde aslında yüksek profilli çok sayıda Instagram kullanıcısına olmuştur).

Şimdi Instagram Saldırısı “olarak bilinir), ancak paletli bot bu kayıptığını yansıtmayacağından, botun bu sosyal sinyalleri sitenin kendisinin doğru olarak temsil etmesi olanaksızdır. Cutts ayrıca, Facebook’un beğendiği iddia edilen Moz ve Search Metrics araştırmalarını, Googlenin SERP’lerinde yer alan sitelerin en önemli faktörlerden biri haline getirdi.

Birçok kişi bu çalışmaların toplumsal sinyallere aslında yüksek düzeyde arama sıralamasına neden olduğunu kanıtladığına inandıklarını açıkladı Cutts, bunun sebebinin yüksek seviyede fan etkileşimi üreten sitelerin de yüksek sayıda arama yapan siteler olduğu gerçeğini açıkladığını açıkladı. Gelen bağlantılar ve SEO derecelendirmesine doğrudan etkisi olan diğer otorite ölçümleri.