Yaşam

Sessiz ikizler ve gizem dolu hayatları

Sessiz ikizler ve gizem dolu hayatları silent twins

Dünyanın başlangıcından bu yana insan aklının çözemediği, bilimin açıklayamadığı, insanları dehşete düşüren yüzlerce yaşanmış hikayeler vardır. Nedense bu tarz olağan dışı olaylar insanların fazlasıyla dikkatini çekmektedir. Bundan dolayı bizde bundan sonra internet sitemizde bu tarz Paranormal ( Olağan dışı ) olaylara sıklıkla yer vermeyi düşünüyoruz… İlk yazımızda “Sessiz ikizler ve gizem dolu hayatları” “Silent Twins ( Sessiz İkizler ) ” olarak dünyada nam salmış, eşine rastlayamayacağınız türden yaşanmış gerçek bir olayı sizinle paylaşacağız. Bu gün dahi bu hikayenin sırrı çözülmüş değil…

Sessiz ikizler ve gizem dolu hayatları

1963 yılında bir Karayip ülkesi olan Barbados`ta dünyaya gelen Tek Yumurta ikizleri June Gibbons ve Jennifer Gibbons kardeşler.  İkiz kardeşlerin Annesi Gloria Gibbons Ev hanımı, Babaları Aubrey Gibbons ise Kraliyet Hava Kuvvetlerinde çalışan bir uçak teknisyenidir. Ailenin ilk çocuklarının doğumundan sonra çift Haverfordwest / Galler`e taşınıp orada yaşamaya başlamışlar.

Sessiz ikizler ve gizem dolu hayatları the silent twins

Sessiz ikizler ve gizem dolu hayatları the silent twins

Sessiz ikizler doğdukları günden itibaren birbirlerinden hiç ayrılmıyorlar ve dahada ilginç yanı birbirleri dışında başka biriyle iletişime geçmiyorlar, Kimseyle konuşmuyorlar.

Öyle ki sadece birbirleriyle konuştukları için kendi aralarında özel bir dil geliştirmişlerdir ve bu dile cryptophasia adını vermişler. Kimsenin anlamayacağı eski Fransızca da Patois diye adlandırılır. Patois eski Fransızcada Yerel veya bölgesel lehçe demektir.

Sessiz ikizlerin konuştuğu bu dili hiç kimse anlayamıyor. Taşındıkları Haverfordwest / Galler`de gittikleri okulda tek siyahi öğrencidirler. Siyahi oldukları için diğer öğrenciler tarafından dışlanmaları nedeniyle konuştukları dili daha da geliştirip daha anlaşılmaz bir hal almaya başlamış.

Sessiz ikizler ve gizem dolu hayatları the silent twins

Sessiz ikizler ve gizem dolu hayatları the silent twins

Olayların bu şekilde sürmesi üzerine aileleri doktorlarının yardımıyla aldıkları kararda normale dönecekleri ihtimaline karşılık 14 yaşındaki Sessiz ikizleri ayırıp farklı yatılı okullara gönderiliyorlar.

Çözüm olabileceği düşünülen bu ayrılıkta fayda etmiyor. Ayrı kaldıkları süre boyunca da hiç kimse ile görüşmüyor, iletişim kurmuyorlar. Bu ayrılık sonrası tekrar bir araya geldiklerinde kendilerini bir odaya kapatıp her şeyden, herkesten, toplumdan uzak izole bir hayat sürdürmeye başlıyorlar.

Sessiz ikizler ve gizem dolu hayatları the silent twins

Sessiz ikizler ve gizem dolu hayatları the silent twins

Dışarıda olan bir normal yaşam gerçeğinin farkında olmaları nedeniyle bir süre sonra ortak bir karar alıyorlar.

Bu karar da “Eğer bir gün ikisinden biri ölürse, hayatta kalan diğer ikiz bu sıra dışı yaşama bir son verip diğer insanlarla normal bir hayat yaşayıp, onlarla konuşacak ve iletişim kuracak” şeklindedir.

Gibbons ailesinin Sessiz İkizleri kendilerini odaya kapattıkları dönemlerde birçok öykü yazmaya başlamışlar. Zaman zaman bu öyküleri diğer kardeşlerine de sesli olarak okuyorlarmış. Yaptıkları bu işte yeterince ilerlediklerini düşünüp posta ile dağıtım yapan yaratıcı bir yazar kursuna katılıp eğitim alıyorlar. Bu süre zarfında da birçok roman yazıyorlar.

Ancak yazdıkları roman ve öykülerde dikkat çeken bir ayrıntı vardır. Romanlardaki karakterler oldukça tuhaf, suça yatkın olmalarıyla birlikte konuları da oldukça ürkütücüdür. Suça yatkın olan genç kadın ve erkeklerde ön planda yer alır.

June`nin yazdığı Pepsi-Cola Addict adındaki bir romanda : Liseli bir öğretmeni tarafından oyuna getirilerek Ceza evine göndermesi ve orada eş cinsel bir bekçi ( gardiyan ) ile başından geçen olayları anlatır.

Jennifer`in yazdığı Pugilist adındaki bir romanda :  Aile çocuğunun hayatını kurtarmak için doktorun gerek gördüğü kalp nakli için bir köpeği öldürüp kalbini çocuklarına nakil ettirirler. Ancak köpeğin ruhu yaşıyordur ve çocuğun vasıtasıyla köpeği öldüren babadan intikam almak istiyordur.

Discomania, Disturbed, vs adında çeşitli romanlarda yazmışlardır. Daha sonra yazdıkları bu romanları çeşitli dergilerde yayınlanması için girişimlerde bulunmuşlar ancak içerdiği konular gereği buna izin verilmemiştir. Kendi imkanları çerçevesinde yazılarını çeşitli şekilde dağıtmaya başlamışlar.

Suç işleme eğilimi göstermeye başlıyorlar…

Sessiz ikizler artık suç işleme eğilimi göstermeye başlamışlardır. Hatta öyle sanılır ki ilk denemeleri birbirlerine verdikleri söze karşılık bir birilerine zarar vermek istemeleri olmuş. Biri diğer ikizini radyo kablosuyla boğmaya çalışırken diğeri ikizini köprüden aşağı atmak istemiş… Daha sonra başkalarına zarar vermeye başlamışlar. Kundaklama, uyuşturucu gibi eylemlerde bulunmuşlar. Bu gelişmelerden sonra 14 yıl geçirecekleri bir akıl hastanesine gönderiliyorlar. Hastanede tedavi için aşırı dozda aldıkları ilaçların etkisi ile Jennifer`da TİK diye adlandırdığımız istemsiz kas hareketleri oluşmaya başlıyor. Bu fark edilince ilacın dozunu düşürüp normale dönmesini sağlamışlar. Yapılan tedavilerden ciddi bir sonuç alınamayınca Sessiz ikizlerin eski sürdürdükleri yaşamı sürdürmelerine karar verildi. Tekrar eskisi gibi roman yazıp akışında hareket edecekleri düşünmüştür ancak bu yeteneklerini kaybetmişlerdir.

Ancak akıl hastanesinde geçirdikleri dönem boyunca çeşitli testlere tabi tutulmuşlardır. Bu testlerden aldıkları başarılı sonuçlar neticesinde birçok gazete ve yayın organında “Dahi Sessiz İkizler hala konuşmuyorlar” şeklinde başlıklar atılmış ve makaleler yayınlanmıştır. Bu yayınlardan sonra haberlerden birini yayınlayan Marjorie Wallace hayatlarındaki tek arkadaşları olmuştur.

 

Sessiz ikizler ve gizem dolu hayatları silent twins

Sessiz ikizler ve gizem dolu hayatları silen twins

Ayrılık çanları çalıyor…

Hatırladığınız gibi “Eğer bir gün ikisinden biri ölürse, hayatta kalan diğer ikiz bu sıra dışı yaşama bir son verip diğer insanlarla normal bir hayat yaşayıp, onlarla konuşacak ve iletişim kuracak” şeklinde verdikleri söz vardı. Uzun tartışmalar sonrasında ikizler aralarından birinin öleceğinin kararını veriyorlar. Bu isim Jennifer`dır.

Jennifer ikiz kardeşiyle aldığı bu karar sonrası tek dostları olan Marjorie Wallace`nin kulağına fısıldayarak ” Marjorie… Biz kardeşimle bir karar aldık. Ben öleceğim… ” diyerek itiraf ediyor.

Ölüm vakti geldi…

12 Mart 1993 yılı… Sessiz ikizler tedavi gördükleri hastaneden başka bir hastaneye gönderilirken, yolculuk boyunca Jennifer June`nin omzuna yaslanarak uyuyor ve bir daha uyanmıyor… Jennifer`i hemen hastaneye kaldırıyorlar. Şüpheler June`nin üzerinde… Ancak otopside Jennifer`in vücudunda herhangi bir darp, iz,  ilaç veya zehre rastlanmıyor.

Jennifer`in ölüm sebebi olarak ; Kalbinde meydana gelen ani bir patlama olduğu tespit ediliyor. Nitekim bunun nedeni , neyin sebep olduğu henüz gizemini koruyor…

Marjorie Wallace`nin Jennifer`in ölümünden sonra June ile bir dizi görüşme yapıyor… Bu görüşmeden tüyler ürperten bir detay. Wallace June`nin söylediklerinden bir alıntıyı paylaşıyor…

Bizler büyük bir savaştan çıktık. Bizler savaş yorgunuyuz… Çok uzun savaştı, ikimizden birinin bu savaşı sona erdirmesi gerekiyordu… Bunu Jennifer yaptı… Sonunda Özgürüm..! Onun hayatımdaki karanlık gölgesinden kurtuldum. Sonunda benim için bunu yaptı ve Jennifer benim için hayatından vazgeçti” diyerek mutluluğunu kısa sözlerle ifade etti… June hayatının kalanına yalnız ve huzurlu olarak devam ediyor…

2 Yorumlar