Güncel

Nefes Darlığına Hangi Bölüm Bakar

Nefes Darlığına Hangi Bölüm Bakar

Nefes Darlığına Hangi Bölüm Bakar; Her insan zaman zaman nefes daralması yaşayabilir. Yorucu işler, yüksek merdiven basamakları çıkmak, yoğun egzersizler ve koşu gibi durumlarda nefes almakta güçlük çekilmesi normal kabul edilmiştir. Nefes darlığı hastalığı ise durup dururken nefes alamamak veya nefes almakta zorluk anlamına gelir. Zatürre hastalığı da nefes almakta zorlanmaya yol açıyor. Bazen derin nefes almaya çalışırken alamadığınızı hissediyorsanız buda nefes darlığı hastalığının bir belirtisidir. Sebepsiz yere başlayan nefes darlığı yaşam kalitesini düşürür ve hastayı korkutur. Dinlendiğiniz bir zaman da, uzanırken veya az bir iş yaptığınızda nefesiniz daralıyorsa mutlaka bir doktora gitmelisiniz. Astım, zatürre ve koah hastalığında nefes almama gibi problemler oluşabiliyor. Yani nefes alma darlığının altında bir başka hastalık yatıyor olabilir. Nefes darlığına hangi bölüm bakar? Nefes darlığı şikâyetiniz varsa göğüs hastalıkları bölümünden randevu almanız gereklidir.

Nefes darlığı göğüste sıkışma ile de kendini göstermektedir. Nefes darlığına hangi bölüm bakar? Nefes darlığına kardiyoloji bölümü bakar. Nefes darlığı geç teşhis edildiğinde vücutta bazı bölgeleri tahrip eder ve bazen tahrip olan bölgelerin iyileşmesi sağlanamaz. Düzenli bir şekilde nefes alıp verme tekniklerini uygulayın. Sigara kullanmayın veya sigara dumanına maruz kalmayın.

Bu tür hastalıklarda kesinlikle kendi bildiğiniz ilaçları kullanmayın mutlaka bir doktora başvurun. Nefes darlığına hangi bölüm bakar? Kardiyoloji uzmanları bazen stresten kaynakladığını teşhis ederler bu sebeple bir psikiyatrise gitmenizi önerirler. Nefes darlığı şikâyetiniz artmadan mutlaka bir doktora gitmelisiniz.

Nefes Darlığına Hangi doktor Bakar
Nefes Darlığına Hangi Bölüm Bakar

Nefes Darlığına Hangi Bölüm Bakar