Neden ?

Neden Televizyon TV İzleriz

Neden Televizyon TV izleriz, nedentv

Neden Televizyon TV izleriz ? : NedenTV.Com sitemizin amacının izahı olmasa da neden tv sorusu ile aklımıza Neden Televizyon TV izleriz sorusu geldi. Bunun üzerine küçük bir araştırma ve çalışma yaptık ve insanların neden televizyon izler sorusuna cevap bulmaya çalıştık. Neden Televizyon TV izleriz sorusunu aşağıda çok basit bir şekilde maddeler halinde cevaplıyoruz. Ancak detaylı merak edenler için kısa bir açıklama gerekir sanırım.

NedenTV.Com Neden TV

NedenTV.Com Neden TV

Neden Televizyon TV İzleriz

Genel olarak olumsuz yönlerine eleştirel olarak değineceğiz. Ancak olayın bununla sınırlı olmadığını ve düzeyli takip edildiğinde daha farklı , eğitici, öğretici bir hal aldığı gerçeğini göz ardı etmiyoruz. Yani bu bakış açısıyla ve zamanımızı abartmadan izlediğimiz programları seçerek keyifli bir hale getirebiliriz.  Ne izlediğimizi bilelim. Magazinde izleyelim, sporda, haberde, eğlence, yarışma, belgesel, dizide izleyelim ama her şeyi tadında abartmadan. Hayatımızın öteki tarafından çalmadan. Kendimizi, yaşantımızı, ailemizi ihmal etmeden. Bu durumda çok daha keyifli, eğitici, düzeyli ve artılar katacaktır…

Kolay ulaşabildiğimiz için tercih ediyoruz. TV izlerken herhangi bir bilgi birikiminin olmasına gerek olmadığı için izleriz. Programlar hazırlanırken herkesin anlayabileceği tarzda çekici kılındığı için izliyoruz. Başkalarının hayatını fazlasıyla merak ettiğimiz için izliyoruz.

Gizlilik sözleşmesi

Yoksulluktan izliyoruz.

İmkanlarımız olmadığı için, evimize bir kitap alamadığımız için belkide. Üretemediğimiz için, yapacak bir şey olmadığını düşündüğümüz için. Ücretsiz olduğu için. Bizi Kolay ve ücretsiz ulaşabildiğimiz için. Peki televizyon bizleri daha mı zengin eder ? Hayır tabi ki. Aksine dahada yoksullaştırır. Televizyondaki müthiş pazarlama taktiği asıl ihtiyaçlarımızın dışında onlarca yeni ihtiyaç doğurur. Lüksler üretir hayatımızda. İhtiyacımız olmayan bir masaj aleti, 2 kapılı bir buz dolabı, kozmetik ürünleri bir anda hayatımızın eksikleri arasında yer alır. Aşırı farklı isteklerin oluşmasına neden olur. 1 liraya aldığınız bir çikolataya üç şekil verilip, içine plastik bir oyuncak katılarak 5 liraya satılır. Aslı astarı olmayan yüzlerce mucize ilaç sunulur. Tüy dökücüler, zayıflatıcı mucize çaylar, kelliğe çözüm olduğu iddia edilen ilaçlar… Dönün bir çevrenize bakın bakalım kaç kişi bu ilaçların faydasını görmüştür… Sadece tüketip daha da yoksullaşıyoruz farkında mısınız ?

Yalnızlıktan sıkılıyoruz. TV izleyerek yalnızlığa bir son verdiğimizi düşünürüz. Aksine bu yalnızlık içinden çıkılmaz bir hal alır. Televizyondaki sanal dünya sizi dahada yalnızlığa iter. Halbuki insanı asıl mutlu eden şey ailesi, çevresi, arkadaşları değil midir ? Düşünsenize televizyonda gördüğünü ve hayranı olduğunuz bir sanatçı ile kaçınız yan yana geldiniz. Kaçıyla yalnızlığınızı paylaşma fırsatını buldunuz ? Kaçıyla bir şey paylaşma imkanı buldunuz ? ve daha onlarca karşılıksız, yanıtsız soru…

Neden Televizyon TV izleriz soruna yukarıdaki açıklamalarımız ile izah etmeye çalıştık. Aşağıda sıraladığımız diğer maddeleri de sizin düşünüp kendi içinizde yorumlamanızı umut ediyoruz… Yeni maddeler ekleyebilir, aksi düşünceleriniz var ise paylaşabilirsiniz. Sizce Neden Televizyon TV izleriz ?

Neden Televizyon TV izleriz Maddeler..
 • Gündemi takip etmek için, Günlük hayatta ihtiyacımız olan gündemi, modayı, insanları, ne yaptıklarını merak ettiğimiz için.
 • Haber almak için, var olan biteni bilmek için.
 • Eğlenmek için, sinema, tv, magazin vs gibi eğlenmek istediğimiz zamanlar tercih ediyoruz.
 • Yalnızlık, kendimizi yalnız hissettiğimiz zaman sık sık başvururuz.
 • Yoksulluk, imkanların yetersizliğinden.
 • Eğitimsizlik,  Alternatif zamanı nasıl kullanmamızı bilmediğimiz için.
 • Alışkanlık haline getirildiği için.
 • TV İzlememiz gerektiğini düşündüğümüz için veya öyle öğretildiği ( öyle düşünüldüğü ) için.
 • Psikolojik problemler veya şiddete eğim.
 • Tembellik, tv izlemek fazla kolayımıza geliyor sanırım.
 • Sosyal fobi, sosyal çevrelerden, aktivitelerden, insanlardan uzak kalmayı tercih ettiğimiz için.
 • Merak, diğer insanların neler yaşadığını merak ediyoruz…
 • Aşk, Nefret, Korku, Üzüntü, İlginçlik vs gibi en uç duyguların kontrollü bir şekilde yaşandığı bir ortam olduğu için.
 • Kötüleri, iyileri, iyilikleri eylem içinde görmek,
 • Cinsellik, cinsel dürtülerimizin suç sayılmadığı bir ortamda tatmin etmeye çalışmamız,

Kaynak : Neden Televizyon TV İzleriz google arama motoru ile çeşitli kaynaklardan derlenen bilgilerdir.