Güncel Nasıl ?

Kremalı Mantar Sote Nasıl Yapılır

Kremalı Mantar Sote Nasıl Yapılır

Kremalı Mantar Sote Nasıl Yapılır; Bugün sizlere evde yaptığım çok lezetli bir yemek olan Kremalı Mantar Sote Nasıl Yapılır onu anlatmaya çalışcağım. Bu hafta sonu asker arkadaşlarım misafirliğe geldiklerinde onlara lezetli bir yemek yapmanın telaşındaydım. Şimdi diyeceksiniz ki bir lokantadan yada arkadaşlarınız bir restorana götürseydiniz. Öyle düşünenler için bu Kremalı Mantar Sote Nasıl Yapılır mutlaka yemeleri ve tadmaları gerekmektedir.

Öncelikle Kremalı Mantar Sote tarifimiz için gerekli malzemeleri sıralayalım;

♦ Bir kilogram mantar
♦ BİR DEMET SOĞAN
♦ Üç çorba kaşığı zeytinyağı
♦ iki diş sarımsak
♦ Bir çorba kaşığı nişasta
♦ Yarım demet maydanoz
Bir subardağı rendelenmiş kaşar peyniri
♦ yarım kırmızı biber
♦ Miktarınca tuz ve karabiber

Kremalı Mantar Sote Nasıl Yapılır Tarifi

Mantarları güzelce temizleyin. yeşil soğanları küçük doğrayın. maydanozları kıyıp sarımsağıda güzelce dövün. Mantarları tavaya alıp soteleyin. Soğan ve sarımsağı ilave edin.  Tuz ve kara biberi ilave ederek 2 yada 3 dakika pişirin. Nişastayı yarım ılık subardağinda  eritip mantarların üzerinde ilave edin. Bir taşım kaynatın. Rendelenmiş kaşar peynirinin 2/3’nü kıyılmış maydanozu ve dilimlenmiş kırmızı biberleri tavaya ekleyip karıştırın. 1 yada 2 dakika daha pişirdikten sonra kalan kaşar peynirlerini ilave edip servis yapın.

Bu güzel yemeği yaparken unutmayın ki En güzel yemek kısık ateşte yapılan yemektir.  Lütfen sizlerle paylaştığım Kremalı Mantar Sote Nasıl Yapılır tarifimi beğendiyseniz, yada bana önerileriniz varsa mesaj yolu ile iletebilirsiniz. Şimdiden Afiyet olsun.