Güncel

Kredi kartı kullananları uyarı son 27 gün

Kredi kartı kullananları uyarı son 27 gün

Kredi kartı kullananları uyarı son 27 gün : Kredi kartları puan uygulamaları yıllık bazda kullanılmaktadır. TÜDER Tüketiciler Derneği Genel Başkanı Levent KÜÇÜK yıl sonuna yaklaşırken kazanılan puanların kullanılması gerektiğini aksi takdirde silineceğini ifade etti.

Bankaların kredi kartlarını daha cazip kılmak için alışveriş sonrası veya öncesi çeşitli kampanyalar sunmaktadır. Bu puanların kullanım tüm banka sözleşmelerinde geçtiği gibi dönemseldir. Aksi bir durum belirtilmediği takdirde kazanılan puanların kullanım süresi tam 1 yıldır.

Levent KÜÇÜK`ün yaptığı bir diğer uyarı ise bazı kullanıcıların puan sisteminden habersiz olduğudur. Bütün vatandaşlarımızın bilinçli bir tüketici olup hesaplarındaki puanı kontrol etmelerini öneriyoruz. Bu konuda kullanıcıların daha önce kazandıkları puan ve puan karşılığı gelen miktarları kullanamadığı , silindiği şeklinde fazla sayıda tüketici şikayeti aldıklarını belirtti.

Kredi kartı kullananları uyarı son 27 gün Uyarıyoruz…!

Kullandığınız kredi kartlarında bankaların düzenlediği kampanyalardan kazandığınız Puan, Puan karşılığı TL gibi bütün kampanyaların kullanımı süresi 1 yıldır. 1 yılı aşan yani 1 Ocak – 31 Aralık tarihleri kullanılmayan tüm puan ve hediyeleri. Yeni yıl başlangıcı ile birlikte tamamen sıfırlanmaktadır. Bu nedenle kredi kartlarına ait puan , hediye gibi ayrıntıları bankanızdan talep ederek vakit geçirmeden harcamanızı öneriyoruz…

TÜDER Başkanı Levent Küçük ” Vatandaşlarımız puan karşılığı kazandıkları paraları mutlaka kullansın. Aksi takdirde dönemsellik içerdiği için silinecek. Bu konuda tüketicilerimizi duyarlı olmaya çağırıyorum. Kredi kartlarının bilinçli kullanılması konusunda birçok kez uyarılarda bulunduk. Bu uyarıları tekrarlayarak gerektiği kadar kullanım ve alışveriş sonrası mutlaka fatura almalarını söylüyoruz.”

Kredi kartı kullananları uyarı son 27 gün konusunu gündemden düşürmemenin gerekliliğini ifade etti. Türkiye’de yaklaşık 57 milyon kredi kartı bulunduğunu hatırlatan Levent Küçük, “Bunların yüzde 10’u bu puanlardan yararlanamasa ve her birinde 20 lira olsa ciddi bir kayıp söz konusu oluyor. Tüketicilerimiz bunu ihmal etmesinler. Bazen günlük işlerimizin yoğunluğundan ve meblağ azlığından önemsenmiyor olabilir. Ancak bu işlemi birkaç dakika içinde kolaylıkla yapabilir ve kaybı engelleyebilirsiniz.” dedi.

Kaynak : Kredi kartı kullananları uyarı son 27 gün Google arama motoru baz alınarak çeşitli kaynaklardan derlenmiştir.