Güncel

KOSGEB Destek Kredisi Başvurusu nasıl yapılır

KOSGEB Destek Kredisi Başvurusu nasıl yapılır

KOSGEB Destek Kredisi Başvurusu nasıl yapılır ? : KOSGEB ( KOSGEB T.C Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı ) tarafından resmi açıklama yapıldı. Bu açıklama ile birlikte yüz binlerce kişinin merakla beklediği KOSGEB Faizsiz ( Sıfır Faizli ) kredi başvuruları başladı. Başvurular 19 Aralık 2016 Pazartesi günü saat 09:00 ile başladı. Son gün 31 Aralık 2016 Cumartesi

KOSGEB Faizsiz Kredi için son başvuru tarihi Son Tarih 31 Aralık 2016 Cumartesi

Mevcutta KOSGEB Kullanıcı adı ve şifreniz ile KOSGEB Faizsiz ( Sıfır faizli ) kredi başvuru sayfası için tıklayın… Bilgilerinizi güncellemeniz esas olarak kabul edilmiştir. KOSGEB Bilgilerinizi güncellemenizi önemle hatırlarıtız.

KOSGEB Destek Kredisi Başvurusu nasıl yapılır ?

KOSGEB Sıfır faizli destek kredisi almak için mevcutta Muhasebeciniz var ise başvurunuzun onların aracılığı ile ücretsiz sağlayabilirsiniz. KOSGEB resmi sitesinden buraya tıklayarak nasıl kayıt olacağınızı öğrenebilirsiniz. Dilerseniz KOSGEB resmi sitesinden kayıt işlemini buraya tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz. ( Yoğunluk nedeniyle sayfaya erişmediğiniz durumlarda aralıklar ile tekrar deneyiniz. )

KOSGEB Faizsiz ( Sıfır Faizli ) İşletme Kredisi Faiz Desteği genel bilgi

KOSGEB “Sıfır Faizli Kredi Destek” programına göre merakla beklenen başvurular bugün başladı. Vatandaşlar, KOSGEB başvurularını internet üzerinden online bir şekilde de gerçekleştirebilecekler.

KOSGEB 50.000 TL ( 50 Bin TL ) Faizsiz krediye kimler başvurabilir ?

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri

KOSGEB Sıfır Faizli ( Faizsiz ) Kredi Hangi Bankalardan çekilebilecek ?

Faizsiz KOSGEB Destek Kredi talebiniz onaylandığı takdirde 50 Bin TL miktarını aşağıdaki bankalardan alabilirsiniz. KOSGEB başvurunuz onaylanması durumunda yine kesin kredi tutarını çekebileceğinizin garantisi olmayacaktır. Bankaların kredi verip vermeme kararları kendi insiyatifinde olup vermeme hakkına sahip olacaklar. Ayrıca Faizsiz kredi miktarlarını kendi belirleyecekleri tutarlar üzerinden verme hakkına da sahiptirler. KOSGEB Faizsiz Destek kredisi Programına dahil olan bankalar aşağıda listelenmiştir.

  • Ak Bank T.A.Ş.
  • Deniz Bank A.Ş.
  • Garanti Bankası A.Ş.
  • Halk Bankası
  • İş Bankası A.Ş.
  • QNB Finans Bank A.Ş.
  • KGF ( Kedi Garanti Fonu )
  • Vakıflar Bankası T.A.O
  • Yapı Kredi Bankası A.Ş.
KOSGEB Faizsiz Kredi Destek geri ödemeleri nasıl olacak ?

KOSGEB Başkanı Recep Biçer, Program dahilinde işletme başına sağlanacak en düşük miktar 15.000 TL , en yüksek kredi miktarının 50.000 TL olacağını ifade etti. Ayrıca belirtilen bankalardan kullandırılacak. Kredi faiz oranının tamamı KOSGEB tarafından karşılanacaktır. KOSGEB Destek Kredisi kredi tutarı çekildikten sonraki ilk ( 12 ) on iki ay ödeme yapılmayacak. Sonra yapılacak olan ödemeler ise 3`er aylık eşit taksitler halinde Otuz altı ( 36 ) ay faizsiz olacağı bilgisine yer verildi.

Kaynak : KOSGEB Destek Kredisi Başvurusu nasıl yapılır ? makalesi çeşitli kaynaklardan ve KOSGEB resmi sitesi baz alınarak bilgilendirme amaçlı yayınlanmıştır.