Nasıl ?

Klavyede Kalp Nasıl Yapılır Resimli Anlatım

Klavyede Kalp Nasıl Yapılır Resimli Anlatım

Klavyede Kalp Nasıl Yapılır Resimli Anlatım; Facebook’ta aşkınızı kalp sembolüyle (♥ ︎) kendinizi ifade edebilirsiniz. Bunlar, sosyal paylaşımda sık kullanılanlar olarak görülen özel karakterlerdir. Ancak, kalp sembolü tuşu klavyenizin herhangi bir yerinde mevcut değildir. Peki sen aslında nasıl yazarsın? Size Windows ve Mac’den kalp sembolünün nasıl yapılacağını göstereceğiz. Sizlere klavyede kalp nasıl yapılır resimli olarak anlatmaya çalışacağım. Bizler sizler için Klavyede Kalp Nasıl Yapılır Resimli Anlatımını sunuyoruz. Resimli Anlatım sayfanın en altında mevcuttur.

Windows’da kalp nasıl yapılır;

Windows bilgisayarındaki özel karakterleri etkinleştirmek için Alt tuşunu basılı tutun ve ardından ilgili sayı tuşuna basın. (♥ ︎) sembolü için Alt tuşunu basılı tutun ve ardından klavyenizin sağ tarafındaki sayısal tuş takımında 3’e basın. Windows’da yüzlerce özel karakter var, Alt + 1 bir gülen surada giriyor (☺). Alt tuşunu basılı tutarak deneme yapmayı deneyebilir ve sırayla bir ila dört sayı arasına basabilirsiniz.

Klavyenizde sayısal bir tuş takımı yoksa, Num Lock tuşunu etkinleştirerek bu Alt kodları kullanmaya devam edebilir ve klavyenin sağ tarafında küçük sayıdaki tuşları kullanabilirsiniz. J, K ve L tuşlarına basılan 1, 2 ve 3 tuşları gibi.

Mac’de Love Symbol nasıl yapılır
Kalp sembolünü (♥ ︎) Mac OS X karakter paletinde bulabilirsiniz. Karakter Paletini, Düzen> Özel Karakterler’e giderek veya Ctrl + Komuta + Boş klavye kısayoluna basarak etkinleştirerek, çoğu Mac programında etkinleştirebilirsiniz.

arakter Paleti açıldıktan sonra, sembol setlerinin sonraki sayfasına gitmek için sol alttaki >> işaretini tıklayın. Buradan, Bu kalp sembolünü (♥ ︎) Piktograf setinden veya Bullets / Stars setindeki bu kalp sembolünden (❤︎) bulabileceksiniz.

Klavyede Kalp Nasıl Yapılır Resimli Anlatım
Kalp simgesi 2017

Kalp simgesi 2017