Güncel Yaşam

Kırışıklara Karşı Kesin Çözüm Önerileri

Kırışıklara Karşı Kesin Çözüm Önerileri

Kırışıklara Karşı Kesin Çözüm Önerileri; Yaşlılık hemen hepimizin korkulu rüyası değil mi? Aslında korktuğumuz yaşlılık fikri mi belki ama biz kadınları daha çok korkutan eski genç, güzel ve pürüzsüz tene bir daha sahip olamayacağımız fikri.Yaşlanma izlerine ve Kırışıklara Karşı Kesin Çözüm ne olabilir?  Zamanla yüzde meydana gelen kırışıklıklar yaşımızı ele vermeye başladı mı hepimiz de bir telaş başlar. En azından birçok insanda bu böyledir. Bundandır ki yaşlanmaya karşı dünyada dermokozmetik ürünleri başta olmak üzere ki bu estetik operasyonlardan korkan veya fiyatını pahalı bulan kadınların en çok rağbet ettiği yöntem.  Vadeden ucuz pahalı demeden hemen herkesbütçesine uygun ve yüzündeki yılların oluşturduğu deformasyonu ya tamamen ya da kısmen gidereceğine inandığı bu ürünlere servet harcamaktalar veya harcamaktayız.

Kırışıklara Karşı Kesin Çözüm Önerileri;

Neden sırf bu doğal döngüyü tersine çevirmek veya geciktirmek için. Yaşlanma izlerinden kurtulmak için diğer bir yöntem de estetik cerrahi, botoks vb. yöntemler. Yeni yeni duyulmaya başlanan bir diğer yöntem ise hücre tedavisi. Bu yeni tedavi yöntemi de cilt elastikiyetini kaybetmiş, kırışıklıkların yoğun olarak kendini gösterdiği bölgelerde vücudun belli yerlerinden alınan hücrelerin bu kırışıklıkların olduğu bölgeye enjekte edilmesi ileyaşlanma sonucu oluşan kırışıklıklara karşı çözüm olmaktadır. Ne kadar etkili olur veya etkisi ne zamana kadar sürer bilinmez ama biz kadınlar ve yüzümüzdeki yılların getirdiği derin kırışıklıklarımız var olduğu sürece bu ve benzeri yöntemlerin de giderek gelişip her zaman var olacağı su götürmez bir gerçek.

Sorum Şu Kırışıklıklar neden oluşur?

Bayanlarda genellikle 30 yaşlarından sonra ince cizgilerle beraber kırışıklıklar olabilir. Kadınlarda veya Erkeklerde yaşlanma belirtileri olan bu kırışıklıkların sebepleri aşağıdakilerden şunlar olabilir.

► Ülkemizin temel sorunu Hava Kirliliği

► Aşırı derecede güneşe maruz kalma

► vitamin eksikliğinin fazla olması

► Makyaj ve kozmetik ürülerinin sık kullanılması

► Sürekli olarak değişik kozmetik ürünleri kullanılması

Kırışıklıklara Doğal Çözüm Yolları Nelerdir?

Anason Keşniş ve Lavanta Kürü; Bir avuç dolusu lavanta çiçeği, iki avuç dolusu anason ve iki avuç dolusu kişniş tohumunu karıştırıp kaynar suya katınız. Başınızı örtecek bir banyo havlusu yardımı ile bir buhar çadırı oluşturun. Çadırın içine kseyi yani buhar elde ettiğiniz kabı koyarak yaklaşık 20 dakika durunuz, hem çok rahatlatıcı ve hem de iyi bir kırışıklık tedavisidir.

Kırışıklara Karşı Kesin Çözüm Önerileri
Kırışıklara Karşı Kesin Çözüm Önerileri

Kırışıklara Karşı Kesin Çözüm Önerileri