Neden ? Teknoloji

iPhone home tuşu neden bozulur

iPhone home tuşu neden bozulur

iPhone home tuşu neden bozulur : iPhone marka telefonlarımızın en büyük ve genel sorunu HOME ( Orta tuşun bozulmasıdır ). iPhone Home ( Orta Tuş ) tuşunun genellikle karşılaşılan çeşitli aksaklıklardı vardır.

iPhone Home tuşu ile karşılaşılan sorunlar :

  • iPhone Home ( Orta Tuş ) hiç basmıyor
  • iPhone Home ( Orta Tuş ) sert basınca çalışıyor ?
  • iPhone Home ( Orta Tuş ) bazen basıyor bazen basmıyor ?
  • iPhone Home ( Orta Tuş ) çalışmıyor nasıl temizlenir ?
  • iPhone Home ( Orta Tuş ) basınca tık veya çıt benzeri bir ses geliyor.

gibi sorunlarla karşılaşıyor genelde. Bu işlem her zaman genel teknik arıza ve iPhone Home ( Orta Tuş ) parça bozuklukları gibi nedenlerden kaynaklanmıyor olabilir. Çoğu zaman bu telefonlarda yazılımsal veya programsal aksaklıklar olabiliyor. Bu yazımızın devamında iPhone Home ( Orta Tuş ) orta tuşunun basmaması ile ilgili yazılımsal veya programsal sorunu çözmeye çalışacağız. En azından teknik servise gitmeden önce şansımızı deniyoruz… Bu işlemden büyük ölçüde sonuç alınmış ve editörlerimiz tarafından denenmiştir.

iPhone home tuşu neden bozulur ?

İphone marka telefonlarımızda büyük ölçüde kullanılabilen tek tuş olması nedeniyle en çok sorunla karşılaşılan kısmıdır. Bunun nedeni çok fazla kullanıma açık olması, kenar bölgelerinden çabuk kir kapıyor olması, ekran değişimi gibi nedenler başlıca nedenleridir.

Öyle umuyoruz ki bir ihtimalde olsa sizinde sorununuzun kaynağı yazılımsal olur. Şimdi yazılımsal olan iPhone Home ( Orta Tuş ) tuşunun basmama sorununu çözmeye çalışacağız…

Olmaz demeyin denemekte büyük fayda var ve deneyen kullanıcılarımızın sonuca ulaşmaları halinde kesinlikle yazmalarını önemle rica ediyoruz…

iPhone home ( Orta tuş ) nasıl tamir edilir.

iPhone orta tuşun çalışmadığı durumlarda ilk olarak ;

  1. Cep telefonunuzun menüsünde bulunan Borsa veya Hava Durumu uygulamalarından birini açın. İlk işlemden sonuç alamazsanız ikinci işlemi de denemekte fayda olacaktır.
  2. Hava durumu veya Borsa uygulamasına giriş yaptıktan sonra cep telefonunuzun sağ tarafında bulunan kilit tuşuna basılı tutun. Yaklaşık 5 saniye sonra KAPATMA ekranı karşınıza çıkacaktır.
  3. Kapatma ekranı karşınıza geldiğinde HOME ( Orta Tuş ) tuşuna parmağınız basılı şekilde tutarak yaklaşık 5-10 saniye arası bekleyin.
  4. Bu işlemleri yaptıktan sonra iPhone otomatik olarak birkaç saniyelik bir kararmadan sonra sizi geldiğiniz ekrana veya ana menüye geri atacaktır.
  5. Şimdi HOME yani iPhone telefonunuzun orta tuşunu denemeye başlayın…

Umarız yazılımsal bir sorunu böyle kolay bir şekilde çözmenize yardımcı olmuşuzdur. Deneyip tecrübe edinen tüm ziyaretçilerimizin yorum yazmasını önemle rica ederiz. Alternatif çözüm yolları ile ilgili sitemizin arama sekmesine tıklayarak aradığınız kelimeyi yazın. Veya dilerseniz buraya tıklayarak diğer uygulama biçimlerini inceleyin.