Teknoloji

iPhone APPLE iOS 10.2 Yayınlandı

iPhone APPLE iOS 10.2 Yayınlandı

iPhone APPLE iOS 10.2 Yayınlandı : iOS 10.2, TV şovlarına ve filmlere birden fazla video uygulaması üzerinden erişmek için yeni ve birleştirilmiş bir deneyim sunar. TV uygulaması ( yalnız İngilizce (ABD) ) gibi yeni özellikler içerir. Yeni yüzler, yiyecekler, hayvanlar, spor etkinlikleri ve meslekler de dahil olmak üzere 100’den fazla yeni emoji. Bu güncelleme, kararlılık iyileştirmeleri ve sorun gidermeler de içerir.

TV Güncellemesi. iPhone APPLE iOS 10.2 Yayınlandı

İzlemekte olduğunuz filmleri ve şovları görmek ve kaldığınızdan yerden devam etmek için Up Next’i kullanın. Watch Now ile yeni film ve TV şovu önerileri alın. Store’da yeni uygulamaları ve iTunes’daki yeni çıkanları keşfedin. iTunes’da satın alınanlar ve kiralananlar için Library erişimi sağlayın.

Emoji Uygulamaları. iPhone APPLE iOS 10.2 Yayınlandı

Daha fazla ayrıntı göstermek için daha güzel bir biçimde yeniden tasarlanan emoji. Yeni yüzler, yiyecekler, hayvanlar, spor etkinlikleri ve meslekler de dahil olmak üzere 100’den fazla yeni emoji.

Fotoğraflar. iPhone APPLE iOS 10.2 Yayınlandı

Live Photo stabilizasyonunu iyileştirir ve kare hızını artırır. Kişiler albümünde aynı kişinin benzer fotoğraflarını gruplama doğruluğunu iyileştirir. Anılar’ın; ekran resmi, beyaz tahta veya fatura fotoğraflarından anı oluşturmasına neden olabilen bir sorunu giderir. iPhone 7 Plus’ta Film Rulosu’ndan geçiş yaptıktan sonra kameranın büyütme modunda kalmasına neden olan bir sorunu giderir. RAW dijital kamera için ek destek sağlar.

Mesajlar  – iPhone APPLE iOS 10.2 Yayınlandı

Mesajlar’a yeni tam ekran beğeni ve kutlama efektleri ekler. Klavyenin Mesajlar’da görüntülenmesini bazen engelleyen bir sorunu giderir.

Müzik Music – iPhone APPLE iOS 10.2 Yayınlandı

Karıştır, Yinele ve Sıradaki bölümlerine daha kolay erişmek için Şu An Çalınan ekranında yukarı kaydırma. Arşiv’de ; Listelerin, Albümlerin ve Parçaların nasıl sıralanacağını seçme.

Haberler – News – iPhone APPLE iOS 10.2 Yayınlandı

Daha sonra için sakladığınız yazılar artık Kaydedilenler bölümünde görünür. Abone olduğunuz kanallardaki en iyi ücretli yazılar artık Sizin İçin bölümünde görünür. Bir sonraki yazıya geçmek artık her zamankinden daha kolay, okurken sola kaydırın veya Sonraki Yazı’ya dokunun.

E-Posta – Mail – iPhone APPLE iOS 10.2 Yayınlandı

Bir Mail konuşmasını sildikten sonra yanlış iletinin seçilmesine neden olan bir sorunu giderir. Mail’de uzun basmanın kopyala ve yapıştır özelliğini etkinleştirmesine neden olan bir sorunu ele alır. Bir Mail konuşmasını sildikten sonra yanlış iletinin seçilmesine neden olan bir sorunu giderir.

Ayarlar Erişilebilirlik

Adds BraillePen14 support to VoiceOver. Braille tablosunun VoiceOver ile beklenmedik şekilde geçiş yapmasına neden olabilen bir sorunu giderir. Siri geliştirilmiş seslerin bazen VoiceOver’da kullanılamamasına neden olabilen bir sorunu giderir. VoiceOver kullanıcılarının listedeki öğeleri yeniden talep edememelerine neden olabilen bir sorunu giderir. Anahtarla Denetim’in bazen Sesli mesajları silememesine neden olan bir sorunu giderir.

Diğer iyileştirme ve sorun gidermeler.

Motorlu perde, ev kullanımı, hareket, kapı/pencere, duman, karbonmonoksit ve su sızıntısı sensörleri de dahil olmak üzere HomeKit aksesuarları için bildirim desteği ekler.
HomeKit aksesuarları için yazılım güncellemeleri olduğunda HomeKit aksesuarları için bildirim desteği ekler.
Üçüncü parti aksesuarlarıyla Bluetooth performansını ve bağlantısını iyileştirir.
FaceTime katılımcılarının odak dışında görünmelerine neden olabilen bir sorunu giderir.
FaceTime aramalarının yanlış en boy oranı ve yön ile görünmelerine neden olabilen bir sorunu giderir.
Bazı görsel sesli mesajların oynatılmasının tamamlanmasını engelleyen bir sorunu giderir.
Yazıların boş sayfa olarak açılmasına neden olabilen bir Safari Okuyucu sorununu giderir.
Okuma Listesi’nde bir öğeyi okundu olarak işaretledikten sonra Safari’nin beklenmedik bir şekilde kapanmasına neden olabilen bir sorunu giderir.

Apple yazılım güncellemelerinin güvenlik içeriğiyle ilgili bilgi için :

https://support.apple.com/tr-tr/HT201222