Yaşam

İftar Duası 2017

İftar Duası 2017

İftar Duası 2017Üç ayların son ayı bilindiği üzere Ramazan ayıdır. Ramazan ayında kolaylıkla oruç tutabilmek için üç ayların başlarında vücudunuzu buna hazırlayabilir, haftada ikişer gün oruç tutabilirsiniz. Oruçlarınızı açacağınız iftar vakitlerinde ise dua etmeyi ihmal etmemelisiniz. İftar duası etseniz Arapça da etseniz bunun sevabını alabilirsiniz. Özellikle Arapça bilmeyen kişiler iftar duası Türkçe olarak mutlaka yapmalıdırlar.  Çünkü iftar vakitlerinde edilen dualar çok tesirli olmakta ve çok da sevap kazandırmaktadır. Bu nedenle siz de bu süre içerisinde biliyorsanız Arapça, bilmiyorsanız da Türkçe dualar ile ibadetlerinizi güçlendirebilirsiniz. Üç aylarda bol bol oruç tutmanızı, bol bol ibadet ve dua etmenizi öneririz. Bunu yaparken de dualarınızı ister Arapça ister Türkçe edebilirsiniz.

Üç aylara girdiğimiz şu günlerde oruç tutmak, bolca dua etmek çok önemli hale gelmiştir. Özellikle oruç tuttuğunuz günlerde iftar duası Arapça okursanız daha da sevap alacağınızı unutmayın. Arapça edilen dualar Türkçe edilenlere göre daha faziletli sayılmaktadır. Siz de bu nedenle iftar duası Arapça etmeyi ihmal etmeyin.

Bu aylarda bol bol dua etmeli, bol bol ibadet yapmalıyız. İçerisinde Ramazan ayının da olduğu bu aylarda birer ikişer oruç tutarak kendimizi Ramazan ayına hazırlayabiliriz. Siz de bu konuda titiz davranarak sevap kazanabilir, vücudunuzu da Ramazan ayına hazırlayabilirsiniz. Tüm bu konulara dikkat ederek daha iyi bir iman sahibi olmanız da söz konusu olacaktır.

İftar Duası 2017
İftar Duası 2017

İftar Duası 2017

Peygamberimizin İftar Duası

İçinde bulunduğumuz üç ayların sonuncusu Ramazan ayıdır ve ramazan ayında oruçlarınızı açarken dua etmeniz çok önemlidir. Siz de Peygamberimizin iftar duası ile orucunuzu açabilir, böylece hem sünnete uygun hareket etmiş olur hem de daha çok sevap kazanabilirsiniz.

Bu ayları oldukça iyi değerlendirmelisiniz. Hem iç huzurunuz için hem de kendinizi daha iyi hissedebilmek için peygamberimizin iftar duası nedir öğrenmelisiniz. Bu aylarda sadece oruç ibadetine değil, namazlarınıza da daha çok önem vermenizi öneririz. İbadet edilmesinin en önemli olduğu aylar olduğu için siz de bu konuda dikkatli olmalısınız. Bu sayede, yaptığınız ibadetler ile işlerinizin bile nasıl yoluna girdiğini hissedecek ve mutlu olacaksınız.

Ramazan Duası; Ramazan ayı geldiğinde okumamız gereken çok güzel dualar vardır.

Ramazan ayı tövbe ayı olduğunu unutmamamız gerekmektedir, zira Başı mağfiret ortası rahmet sonu cehennem azabından kurtuluştrur. Bu yüzden Ramazan ayında İftar duası yaparken kendimiz ve ailemiz için mağfiret istemeliyiz yüce yaradandan.