Güncel Ne ?

Horlamaya Hangi Bölüm Bakar

Horlamaya Hangi Bölüm Bakar

Horlamaya Hangi Bölüm Bakar; Geceleri bazısı uyurken kendi sesine uyandığını söyler, bazen yanınızdaki uyarınca hırıltılar kesilir ve hepimiz ancak rahat nefes aldığımız kadar dinlenebiliriz. Çok kanıksanmış olsa da, horlamaya hangi bölüm bakar, biraz uzmanları dinlemek lazım. Günümüzde uyku laboratuvarlarında yapılan ölçümlerle, uykunun evreleri gözlemlenip beyin aktiviteleri tespit ediliyor. İlk bölümde daha hafif geçen uyanıklığa yakın ve rüyaları algılama hali, ikinci bölümden sonra derinleşiyor. Üçüncü, dördüncü evreler çabuk uyanmadığımız, dış dünyayla etkileşimimizin kesildiği şekilde sabaha kadar sürebiliyor.

Yaş, cinsiyet ve burun fizyolojisiyle alakalı olarak gelişebilen horlamaya karşı tedbir almak için kulak burun boğaz uzmanına gidilmelidir. Sırt üstü değil de, sağa dönüp yatmanın faydalı olduğuna inanılır. Sırtüstü yatınca dil kökü soluk borusunu etkileyebilir. Östrojenin koruyucu etkisi azalınca, sorunlar başlayabilir. Geceleri dinlenememek, sinirlilik yapabilir. Güçlü hafıza, iyi konsantrasyon için düzenli saatlerle ne az, ne de çok uyumalı.

Horlamaya Hangi Bölüm Bakar;
Horlamaya Hangi Bölüm Bakar

Horlamaya Hangi Bölüm Bakar

Boğazında soluk borunu görebiliyorsan iyiye işaret, sadece küçük dilini görüyorsan riskli deniyor. Beyin uyarı gönderirken adrenalin salgılanmasına sebebiyet verip, kalbi yorabiliyor. Buna tedbir manasında, sağa dönüp uyumanın önemi bütün inanç sistemlerinde vurgulanmıştır. Tedavi amaçlı olarak normal kiloda olmak, uyku ilaçlarından kaçınmak, uyumadan dört saat önce alkol almayı kesmek gerekiyor. Ayrıca size verebilecekleri maskelerle, ameliyatsız, hava basıncını dengeleme tedavisi var ve burun kanalını açan bantlarla yapmaya çalıştıkları da bu. Tatlı rüyalar…

Bu konumuzda elimizden geldiğince horlamaya neden olan sebepleri sıralamaya gayret gösterdik. Sizler Herhangi rahatsızlığınızda lütfen Hekiminize başvurmayı unutmayın. Kaynak olarak kendimiz özenle hazırladığımız bu makalemizi sizlere sunuyoruz. Bir sonraki konumuzda Hangi Bölüm bakar yazılarımız devam edecekti. Bende Horluyorum diyosanız yazımızı baştan sona okumanızı tavsiye ediyorum. Lütfen okumuş olduğunuz makalelerimiz hakkında olumlu yada olumsuz geri gönüşlerinizi bekliyoruz.

Horlama tedevisi var mı? Ülkemizde neredeyse her 100 kişiden biri horluyor. Uykuda horlama genellikle kendiliğinden düzelmez. Horlamanın kendisine göre tedavide bir çok yöntemi vardır. Hava yolunu açmak bunların başında geliyor. Bazı durumlardada ameliyat ile tedavi kesin sonuç verebiliyor.