Ne ? Yaşam

Hindistan cevizi yağının faydaları nelerdir

Hindistan cevizi yağının faydaları nelerdir

Hindistan cevizi yağının faydaları nelerdir ? : Bu güne kadar yapılan 1.500 ün üzerinde çalışma Hindistan cevizi yağı gezegendeki en sağlıklı yiyeceklerden biri olduğunu kanıtlamaktadır.. Hindistan cevizi yağının faydaları ve çoğu insanın farkında olduğundan daha fazladır. Yapılan araştırmalar bu şaşırtıcı meyve sırlarını ortaya çıkarmıştır ; yani sağlıklı yağlar adı verilen, orta zincirli yağ asitleri ( MCFAs ),  Kaprilik asit Laurik asit kaprik asit ve bunun yanı sıra Hindistan cevizi yağı yaklaşık % 62 sağlıklı yağ asitlerinden oluşur. Hindistan cevizi yağı % 91 oranında sağlıklı doymuş yağ bulunmaktadır.  MCFAs Hindistan cevizi yağında bulunan enerji mükemmel bir kaynak sağlar. Hazmı kolaylaştırır. Anti-mikrobik ve anti-fungal acil enerji için daha kolay hücre geçirgenliğini sağlar, boyutu daha küçük olduğundan hemen enerjiye dönüştürülür ve karaciğer tarafından işlenir.

Hindistan cevizi yağının faydaları nelerdir ?

Hindistan cevizi yağının en az Hindistan cevizi kadar sağlık açısından faydaları vardır.  Hindistan cevizi yağı insanlar için sadece bir tüketim maddesi değil aynı zamanda sağlık açısından da inanılmaz bir nimettir. Organik Hindistan yağı doymamış yapıların neredeyse % 92 sini içerir. Şimdi Hindistan cevizi yağının faydalarına bakalım;

 • Organik Hindistan cevizi yağı doymuş yağların,% 92 içerir. Doymuş yağlar da yüksek sıcaklıklarda şekil ve özelliklerini korumakla bilinirler. Fakat bu yağlar vücutta birikmez tam teri kan basıncının sağlıklı seviyede seyretmesi için çok faydalıdırlar.
 • Hindistan cevizi yapı insanların vücutlarındaki yağ birikintilerini azaltmaya yardımcı olur
 • Organik Hindistan cevizi yağı, insan vücudunda yağ birikimini azaltır.
 • Hindistan cevizi yapının anti bakteriyel özelliği vardır ve ağız hijyeni için faydalıdır. Yenilebilir ve bilindiği kadar her hangi bir yan etkisi yoktur.
 • Lorik asit bakımından zengin olan Hindistan cevizi yağı mantar hastalıklarına karşı etkilidir.
 • Hindistan cevizi yağı aynı zamanda enfeksiyon hastalıklarına karşı etkilidir. Enfeksiyon hastalıklarının tedavi edilmesinde yaygın olarak kullanılır.
 • Hindistan cevizi yapı mide ve bağırsak kurtlarının dökülmesine yardımcı olur. Bunun yanında vücutta parazit büyümesi ve üremesine karşı etkilidir. Kolaylıkla parazitlerin öldürülerek bünyeden atılmasına yardımcı olur.
 • Vücudun meta bolik hızını arttırır ve sindirim sistemi sağlığı için inanılmaz faydalıdır. Midede toksinlerin dışarı atılmasını sağlar.
 • Kemiklerin sağlamlaşmasını sağlar ve esnekliğini korur. Kemik sağlığı açısından Hindistan cevizi yağı çok faydalıdır. Bunun dışında kas sağlığının korunmasına ciddi katkıda bulunur.
 • Yukarıda belirtildiği gibi, organik Hindistan cevizi yağı toksinleri temizleyerek sindirimi kolaylaştırır. Toksinler, vücutta serbest radikallerin artmasının bir sonucudur.. Organik Hindistan cevizi yağının içerdiği asitler serbest radikallerden bünyeyi temizler. Bu nedenle, şişkinlik gibi mide sorunları için doğal tedavi sağlar.
 • Hindistan cevizi yağı kalp dostu yağ moleküllerini içeriyor. Bunlar yağların vücutta oluşumunu ve dolaşımını kontrol ederler. Doymuş yağlar, molekülleri kolayca filtreler ve tekrar dolaşım sağlayarak karaciğer tarafından emilimini kolaylaştırır. Bu nedenle, doğrudan kolesterol oluşumunu azaltır. Bu durum ise kalp hastalıklarına yakalanma riskini azaltır.

Kaynak : GOOGLE Hindistan Cevizi yağının faydaları nelerdir ?