Teknoloji

Google Sitenizi AdSense ye bağlayın

Google Sitenizi AdSense ye bağlayın

Google Sitenizi AdSense ye bağlayın : Google adsense başvurunun ikinci adımı olarak Google sitenizi adsense ye bağlayın şeklinde ikinci bir kod bilgisi verilmektedir. Amatör olduğumuz ve dolayısıyla yine yazılarımızı okuyanların amatör olma ihtimalinize karşı yine açık bir dil ve ifadeler kullanmaya çalışacağım. Google hesabınıza Kullanıcı ve şifre bilgileriniz ile giriş yaptıktan sonra Google Sitenizi AdSense ye bağlayın başlığıyla tarafınıza bir kod verilecek ve kodları sisteminize yerleştirmeniz istenecektir.

Kodları yerleştirirken aşağıdaki bilgilere uygun şekilde eklemeniz gerektiği bilgisi veriliyor.

Tek yapmanız gereken bir kodu kopyalayıp yapıştırmak.

1 – Aşağıdaki kodu kopyalayın.
2 – Kodu, http://www.siteadi.com sitesinin HTML’sine, <head> etiketinin hemen sonrasına yapıştırın.
3 – İşlemi tamamladığınızda kutuyu işaretleyip Bitti’yi tıklayın.

Daha sonra aşağıdaki ca-pub kodu size uyarlanmış şekilde bir kod sunacak :

<script async src=”//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js”></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: “ca-pub-12345678910“,
enable_page_level_ads: true
});
</script>

Dosyadan düzenlemeniz gereken bir durum olduğunu düşünmenize rağmen bu işlemi wordpress wp sitenizin yönetim panelinden de kolaylıkla yapabilirsiniz. Bunun için dikkat edilmesi gereken tek husus eklediğiniz kodların bütün sayfalarınızda görünecek şekilde olmasıdır. Header alanı bu işlem için uygundur.

Google Adsense kodlarını uygun bir alana ekleme :

Sitenizin yönetim paneline giriş yaptıktan sonra sol menüde bulunan Görünüm / Bileşenler sekmesine tıklayın. Açılan sayfada çıkan bileşen menüsünden METİN üzerine tıklayıp seçeneklerden HEADER sekmesine tıklayın. Sağ kısımda header alanında bir metin sekmesi açılacak. Başlık kısmını isteğinize bağlı doldurabilirsiniz. Metin kısmına Google Adsense kodlarınızı yapıştırdıktan sonra KAYDET demeniz yeterli olacaktır…

Sitenize normal bir şekilde giriş yaptığınızda sitenizin üst kısmında ve her sayfada görünecek şekilde boş bir alanın var olduğunu göreceksiniz. Bu aynı zamanda Google adsense ekibinin sitenizi kontrol etmesi için gerekli bir aşamadır. Google adsense ekibi tarafından kontrol edildikten sonra uygun koşullar sağlandığı durumlarda reklamlarınız görünmeye başlayacak. Bununla ilgili google tarafından ayrıca bir mail veya mesaj yoluyla tarafınıza bilgi verilecektir.

Henüz aşama olduğu için reklam görünmeyebilir. Onaylanması için bu işlem gereklidir. Google adsense başvurunuz tamamı ile onaylandıktan sonra bu işlemi istediğiniz alan için aynı şekilde uygulayabilirsiniz.

1 Yorum