Teknoloji

Facebook yeni Grup Video özelliği

Facebook yeni Grup Video özelliği

Facebook yeni Grup Video özelliği : Dünya`nın en büyüksosyal ağı özelliği taşıyan sitelerinden biri. Facebook, Messenger`da olduğu gibi yeni grup video özelliği ile artık aynı anda birden fazla kişiyle görüntülü görüşme yapma imkanı sunuyor.

Yapılan araştırmalarda kullanıcıların farklı nedenlerden dolayı grup halinde mesajlaşmayı tercih ettiği bilgisi verildi. Facebook aynı zamanda her ay yaklaşık 245 milyon kullanıcının görüntülü arama özelliğini kullandığını belirtti. Buna göre Faceebook, araştırmalardan edindiği bilgiler ile yola çıkarak mesajlaşma uygulaması Messenger için yeni bir güncellemeyi yayınladı.

Facebook yeni Grup Video özelliği detayları

Grup video özelliği ile aynı anda 50 kişinin yer alabileceği fakat 6 farklı kullanıcının görüntüsünün ekranda görülebileceği grup video özelliği eklendi. Artık Messenger üzerinden birden fazla kişi ile istenilen yerde görüntülü olarak görüşme yapılabilecek.

Messenger’ın yeni yayınladığı güncelleme ile herhangi bir grup sohbetine girilebilir. Ayrıca kolaylıkla yeni bir grup sohbeti de ekranın sağ üst köşesinde bulunan video simgesine dokunarak açılıyor..

Facebook Grup Video özelliği şu an için sadece iOS işletim sistemine sahip akıllı cihazlarda yayınlandı. Messenger Grup Video özelliğinin çok yakın bir zamanda Android işletim sistemine sahip cihazlar için de yayınlanacağı belirtiliyor.

Kaynak : Grup Video makalesi Google arama motoru baz alınarak çeşitli kaynaklardan derlenmiştir.