Güncel Teknoloji

Facebook Messenger Engelleme Nasıl Anlaşılır

Facebook Messenger Engelleme Nasıl Anlaşılır

Facebook Messenger Engelleme Nasıl Anlaşılır; Facebook adlı sosyal paylaşım sitesi dünyada en çok tercih edilen sosyal medya siteleri arasında başı çekmektedir. Facebook içinde dünya üzerinde yaşayan bir milyardan fazla insan bulunmaktadır ülkemizde ise bu rakam milyonları bulmaktadır, insanlarımız tarafından da oldukça aktif bir şekilde kullanılmaktadır facebook. Birçok sosyal medya sitesi içinde yapabileceklerinizi facebook içinde tek bir platform içinde yapabilmektesiniz. Facebook içinde yazılar yazabilir bu yazılara ifadeler bırakabilirsiniz, bunun yanında resimler paylaşabilir bu resimlerden albümler oluşturabilirsiniz. Hatta canlı yayın dahi yapmanız artık bu site içinde mümkündür. Birçok televizyon programı da canlı yayınlarını facebook üzerinden de izleyenlerine aktarmaktadır.

Facebook Messenger Engelleme Nasıl Anlaşılır

Aynı zamanda arkadaşlarınız ile iletişim kurmanıza yardımcı olan Messenger adlı uygulamada bu site içinde yer bulmaktadır. Bu site içinde istemediğiniz kişileri engelleyebilir isterseniz sadece Messenger engellemesi de yapabilirsiniz. Bir kişinin sizi engellediğini anlamanızın en kolay yolu onu arama çubuğunda aratın eğer ki görünüyor ise engellememiştir. Messenger engelini en kolay anlamanın yolu da mesaj atmaktan geçiyor eğer kişi mesajlarınızı görüyor ya da cevap veriyor ise engellememiştir.

Messenger Engelleme Nasıl Kaldırılır

Dünyanın en popüler sitelerinin başında facebook adlı sosyal paylaşım sitesi gelmektedir. Facebook sitesi içinde birçok sosyal medya sitesi içinde bulduğunuz özelliklerin her birini tek tek bulabilirsiniz. Dünya üzerinde facebook kullanan insan sayısı bir milyarı aşmaktadır ülkemiz içinde facebook kullanan insan sayısı ise milyonlar ile ölçülmektedir. Facebook sitesi içinde yazılar yazabilir insanların yazdığı yazılara ifadeler bırakabilirsiniz. Bunun yanında resimler paylaşabilir resimlerinize arkadaşlarınızı etiketleyebilir hatta resimleri bir araya getirerek albümler dahi oluşturabilirsiniz.

Facebook sitesi insanların iletişimlerine de faydası olan bir sitedir. Facebook içinde bulunan Messenger platformu içinde insanlar birbirleri ile iletişim kurabiliyorlar. Bunun yanında istemediğiniz insanları engelleme seçeneğinizde bu site içinde mevcuttur. Bir kişinin sizi engellediğini düşünüyorsanız eğer bu kişinin ismini arama çubuğuna yazın eğer ki arama sonucunda bu kişi aramalarda çıkıyorsa sizi engellememiştir. Bunun yanında sizde yanlışlık ile birini engellediyseniz eğer ayarlar menüsünden bu engellemeyi kaldırabilirsiniz. Engelini kaldırdığınız kişiyi engellemek için engeli kaldırdığınız andan itibaren iki gün beklemelisiniz.