Güncel Yaşam

En Hızlı Kilo Verdiren 10 Yiyecek

En Hızlı Kilo Verdiren 10 Yiyecek; Tüm kaloriler eşit olarak yaratılamaz. Farklı gıdalar vücudun farklı metabolik yollarını izler. Açlık, hormonlar ve kaç kalori yaktığımız üzerinde çok farklı etkilere sahip olabilirler. İşte dünyada, bilim tarafından desteklenen en fazla kilo kaybı yapan 10 gıda. En Hızlı Kilo Verdiren 10 Yiyecek Listesi 1: Tam Yumurta

En Hızlı Kilo Verdiren 10 Yiyecek yumurta

En Hızlı Kilo Verdiren 10 Yiyecek yumurta

En Hızlı Kilo Verdiren 10 Yiyecek;

Kolesterol seviyesinin yüksek olması sizi korkutabilir, bu konuda korkmanıza gerek yok. Yeni çalışmalar, kan kolestrolünü olumsuz etkilemediğini ve kalp krizine neden olmadığını göstermektedir. Dahası, Yumurta kilo vermeniz gerekirse yiyebileceğiniz en iyi besinler arasındadır. Protein seviyesi yüksek, sağlıklı yağlar ve çok düşük miktarda kalori ile kendinizi dolgun hissetmenizi sağlayabilir.  Aşırı kilolu 30 yaş üzeri kadınlarda yapılan bir çalışmada, kahvaltıda yumurta yiyenlerin tokluk hissinin arttığını ve önümüzdeki 36 saat boyunca daha az yemelerini sağladığını gösterdi. Yumurta ayrıca inanılmaz derecede besleyici niteliktedir ve kalori kısıtlı bir diyette ihtiyacınız olan tüm besin maddelerini almanıza yardımcı olabilir. Hemen hemen tüm besinler sarılamasında bulunur.

 

en hızlı kilo verme diyet listesi 2 Yeşillikler
En Hızlı Kilo Verdiren 10 Yiyecek

En Hızlı Kilo Verdiren 10 Yiyecek

Yapraklı yeşillerde lahana, ıspanak, yaka pulları, şalgam soğanları ve birkaç tane daha sayabiliriz. Kilo kaybı diyetler için bu yiyecekleri mükemmel kılan bir kaç özelliği vardır. Hem kalori hem de karbonhidratlar düşüktür, ancak elyaf yüklenmiştir.
Yeşil yapraklı yem yemeklerinizi artırmak için kaloriyi artırmadan mükemmel bir yoldur.
Birçok çalışma, düşük enerji yoğunluğuna sahip yemek ve diyetlerin insanların genel olarak daha az kalori tüketmelerine neden olduğunu gösteriyor.
Yapraklı yeşiller inanılmaz derecede besleyici ve çok çeşitli vitaminler, mineraller ve antioksidanlar içindir. Bunlar, bazı çalışmalarda yağ yakmaya yardımcı olduğu gösterilen kalsiyumu içerir.

 

En Hızlı Kilo Verdiren 10 Yiyecek Listesi 3 Somon

Somon gibi yağlı balıklar son derece sağlıklıdır. Ayrıca, çok tatmin edici, nispeten az kaloriyle birkaç saat boyunca dolaşmanızı sağlıyor.En Hızlı Kilo Verdiren 10 Yiyecek somon

Somonlu Genç Kız

Somon yüksek kaliteli protein, sağlıklı yağlar ile yüklenir ve aynı zamanda önemli besin maddeleri her türlü içerir.
Genelde balıklar ve deniz ürünleri önemli miktarda iyot sağlar. Bu besin tiroidin düzgün bir şekilde çalışması için gereklidir ve metabolizmanın en iyi şekilde çalışmasını sağlamak için önemlidir. Araştırmalar gösteriyor ki, dünyadaki pek çok insanın ihtiyaç duydukları iyotu alamıyor. Somon ayrıca obezite ve metabolik hastalıkta önemli bir rol oynadığı bilinen inflamasyonun azaltılmasına yardımcı olduğu gösterilen Omega-3 yağ asitleri ile yüklenir.
Uskumru, alabalık, sardalya, ringa balığı ve diğer yağlı balık türleri de mükemmel.

En Hızlı Kilo Verdiren 10 Yiyecek Listesi 4 brokoli

En Hızlı Kilo Verdiren 10 Yiyecek brokoli

En Hızlı Kilo Verdiren 10 Yiyecek brokoli

Çörek otu sebzelerde brokoli, karnabahar, lahana ve brüksel lahanası bulunur. Diğer sebzeler gibi, lif açısından da yüksektir ve son derece tatmin edici olma eğilimindedirler. Dahası bu tür sebzeler de iyi miktarda protein içeriyor.

Protein, lif ve düşük enerji yoğunluğunun kombinasyonu, turpgil sebzeleri, kilo vermeniz gerekirse yemeklerinize dahil etmek için mükemmel gıdalar yapar.
Ayrıca son derece besleyici maddelerdir ve kanserle mücadele maddeleri içerir.

 

 

 

En Hızlı Kilo Verdiren 10 Yiyecek Listesi 5 Tavuk Göğsü

En Hızlı Kilo Verdiren 10 Yiyecek tavuk göğsü

En Hızlı Kilo Verdiren 10 Yiyecek tavuk göğsü

Suçlamak için yeterli kanıt olmamasına rağmen, her türlü sağlık probleminden sorumlu tutuldu. İşlenmiş et sağlıksız olmasına rağmen, yapılan araştırmalar, işlenmemiş kırmızı etin kalp hastalığı veya diyabet riskini arttırmadığını göstermektedir.
İki büyük gözden geçirme çalışmasına göre kırmızı et erkeklerde kanser ile çok zayıf bir korelasyona sahiptir ve kadınlarda hiç bir korelasyon bulunmamaktadır (14, 15).
Gerçek şu ki … et, protein açısından zengin olduğu için kilo kaybı dostu bir besindir.
Protein bugüne kadarki en uygun besindir ve yüksek proteinli bir diyetle yemek yemeniz, günde 80 ila 100 daha fazla kalori yakmanızı sağlayabilir.

Yapılan araştırmalar, protein alımının kalorinin% 25-30’una çıkmasının, istekliliğini% 60 oranında kısaltabildiğini, gece yarısı atıştırmanın yarısını azalttığını ve haftada neredeyse bir kilo kaybına neden olduğunu gösterdi … sadece diyete protein ekleyerek.

Düşük karbonhidratlı bir diyet yapıyorsanız, yağlı et yemekten çekinmeyin. Ancak orta ve yüksek karbonhidrat diyetindeyseniz, yağsız et seçimi daha uygun olabilir.

En Hızlı Kilo Verdiren 10 Yiyecek Listesi 6 Haşlanmış patatesler

En Hızlı Kilo Verdiren 10 Yiyecek patates

En Hızlı Kilo Verdiren 10 Yiyecek patates

Beyaz patateslerin herhangi bir nedenle lehine düşmüş gibi gözüküyor. Bununla birlikte, kilo kaybı ve optimal sağlık için onları mükemmel bir gıda yapacak çeşitli özelliklere sahiptirler.
Bunlara inanılmaz derecede farklı besin maddeleri yelpazesi, neredeyse ihtiyacımız olan her şeyden biraz dahildir.
Uzun süreler boyunca yalnız patatesten başka bir şey üzerinde yaşayan insanların hesapları bile var.
Çoğu insanın yeterince alamadığı ve tansiyon kontrolünde önemli bir rol oynayan besin olan potasyumda özellikle yüksektir.
Farklı besinlerin ne kadar uygun olduğunu ölçen Doyurum İndeksi denilen bir ölçekte, beyaz, kaynatılmış patates test edilen gıdaların en yüksek değerini attı (21).

Bunun anlamı beyaz, haşlanmış patates yiyerek, doğal olarak kendinizi dolgun hissedecek ve diğer gıdalardan daha az yemek yemeniz olacak.
Patatesleri kaynatırsanız bir süre soğumalarını bekleyin, daha sonra büyük miktarda dirençli nişasta meydana getirecekler, bu lif benzeri bir maddedir ki bu kilo kaybı da dahil olmak üzere her türlü sağlık faydasına sahiptir (22).
Tatlı patates, şalgam ve diğer kök sebzeler de mükemmel.

En Hızlı Kilo Verdiren 10 Yiyecek Listesi 7 Ton balığı

En Hızlı Kilo Verdiren 10 Yiyecek ton balığı

En Hızlı Kilo Verdiren 10 Yiyecek ton balığı

Ton balığı düşük kalorili, yüksek proteinli bir başka besindir. Yalın bir balık … bu yüzden içinde fazla yağ yok.

Ton balığı vücut geliştiricileri ve spor modelleri arasında popülerdir, çünkü protein yüksek tutmak, toplam kalori ve yağ düşük olmak için harika bir yoldur. Protein alımını vurgulamaya çalışıyorsanız, ton balığı konserve suyunu seçtiğinizden, yağlamadığınızdan emin olun.

En Hızlı Kilo Verdiren 10 Yiyecek
En Hızlı Kilo Verdiren 10 Yiyecek

En Hızlı Kilo Verdiren 10 Yiyecek

 

En Hızlı Kilo Verdiren 10 Yiyecek Listesi  8; Fasülye

En Hızlı Kilo Verdiren 10 Yiyecek

En Hızlı Kilo Verdiren 10 Yiyecek

Bazı fasulye ve bakliyat kilo vermede yararlı olabilir. Buna mercimek, siyah fasulye, baklagiller ve bazıları da dahildir.
Bu gıdalar, tokluk oluşturduğu gösterilen iki besin olan protein ve lif açısından yüksek olma eğilimindedir.
Ayrıca, bazı dayanıklı nişasta içerikleri eğilimindedirler.
Asıl sorun, pek çok insanın tohum makinesinde tolere edici baklagillerine sahip olmasıdır. Bu nedenle, onları doğru bir şekilde hazırlamak önemlidir.

 

En Hızlı Kilo Verdiren 10 Yiyecek Listesi 9 Sebze Çorbası Bir Kase

En Hızlı Kilo Verdiren 10 Yiyecek

En Hızlı Kilo Verdiren 10 Yiyecek

Yukarıda belirtildiği gibi, düşük enerji yoğunluğuna sahip yemekler ve beslenme şekli, insanlara daha az kalori tüketmeleri yönündedir.

Düşük enerji yoğunluğuna sahip gıdaların çoğu, sebze ve meyveler gibi çok miktarda su içeren besinlerdir.
Ama çorba yaparak yemeğinize su da ekleyebilirsiniz. Bazı çalışmalar, katı gıdalar yerine çorba dışında yapılan gıdaları yemenin insanları daha doymuş hissettirdiğini ve önemli ölçüde daha az kalori tükettiğini gösterdi.

En Hızlı Kilo Verdiren 10 Yiyecek Listesi 10 Süzme peynir

En Hızlı Kilo Verdiren 10 Yiyecek süzme peynir

En Hızlı Kilo Verdiren 10 Yiyecek süzme peynir

Süt ürünleri protein açısından yüksek olma eğilimindedir. En iyilerinden biri süzme peyniridir … Kalori için kalori, çoğunlukla sadece çok az karbonhidrat ve yağ içeren protein.

Bol miktarda peynir yeme proteini alımınızı artırmanın harika bir yoludur. Ayrıca çok doyurucu, nispeten düşük kalori ile doluyken kendinizi dolaşıyor. Süt ürünleri de yağ yakma sürecine yardımcı olduğu gösterilen kalsiyum bakımından yüksektir.

1 Yorum

  • Gerçekten Harikulade bi yöntem şiddetle tavsiye ediyorum herkese. Bin bir insanın denetebileceği bi çözüm.