Güncel Ne ?

Doğum Belirtileri Nelerdir Ne Zaman Başlar

Doğum Belirtileri Nelerdir Ne Zaman Başlar

Doğum Belirtileri Nelerdir Ne Zaman Başlar; Doğumdan önce suyun gelmesi vajinal akıntıların olması doğumun yaklaştığını belirtir. Rahim ağzında bebeği ve rahmi enfeksiyonlardan koruyan tıkaç gibi bir sıvı bulunur. Bu sıvıya nişan denir.
Doğum yaklaşırken rahim ağzının kasılıp genişlemesinden dolayı bu tıkaç akıntı şeklinde kanla karışık şekilde pembemsi renkte düşer. Bu nişan düştüğü taktirde hemen hastaneye gidilmesini, doğumun başlıyor olduğu anlamına gelmiyor. Ama bugün yarın doğumun hemen olacağı anlamındadır. Gerekli kontrolleri yapmaya zaman vardır acele etmeye panik olmaya gerek yoktur. Bebeği koruyan su kesesinin gerilmesi ve kasılmasıyla yırtılır.

Doğum Suyu Doğumun Habercisimi?

Doğumun başlıyor olduğunu gösteren belirte bu suyun gelmesidir. Suyun geldiği fark edildiği anda doktora gidilmesi gerekir. Gelen akıntı normal su kıvamındadır. Genellikle renksiz ve kokusuzdur. Bebeği koruyan su kesesi olduğu için su biraz fazladır. Akıntı geldiği anda iç çamaşırından sızarak bacakları ıslatabilecek derecede fazladır. Gebeliğin son aylarına doğru sürekli istirahat eden bir anne adayının gelen sancıları istirahatten dolayı azalma göstermektedir. Sürekli değişen bu sancılar bazen az bazen sık olabilir. Bir süre sonra istirahatle bile azalmayan ağrılar sancılar olmaya başlayacaktır.
Sancılar beş dakikalık aralıklarla tekrarlayan sıklıklara ulaştığında doğum sancısı olduğu düşünülerek doktora gidilmelidir. Bu durumda hemen yanınıza doğum çantasını alarak hastaneye gidiniz.

Doğum Belirtileri Nelerdir Ne Zaman Başlar
Doğum Belirtileri Nelerdir Ne Zaman Başlar

Doğum Belirtileri Nelerdir Ne Zaman Başlar