Ne ?

Cilt Yanıklarına İyi Gelen Sağlık Önerileri

Cilt Yanıklarına İyi Gelen Sağlık Önerileri

Cilt Yanıklarına İyi Gelen Sağlık Önerileri;

Günlük hayatımızda birçok kaza ile karşılaşıyoruz değil mi? Yanıklar da bunlardan biri maalesef. Peki bu yanıkları nasıl tedavi edeceğiz? Yanık tedavisi gerçekten zorlu bir süreçtir. Cilt Yanıklarına İyi Gelen Sağlık Önerileri Üstelik yanığın izlerinin vücutta kalma olasılığı da olduğunu düşünürsek oldukça stresli bir durum olsa gerek.  Her yanık tedavisinde mutlaka bir uzmana danışılması gerekmektedir. Derecesine göre de yanığın tedavi şekli farklı olacaktır. Bunun dışında evde kendi uygulayacağınız basit bitkisel yöntemler de bulunmaktadır elbette.

Cilt Yanıklarına İyi Gelen Sağlık Önerileri

Öncelikle yanıklarda oluşacak ağrıları gidermek için ağrı kesici merhemler kullanılabilir. Tabi ki doktor gözetiminde kullanılmalıdır. Bunun dışında lahanayı yanık tedavisinde kullanabilirsiniz. Birkaç yaprak lahanayı iyice ezmelisiniz ve yanık bölgeye sürmelisiniz. Oldukça etkili bir yöntem olmakla birlikte oldukça da ucuz bir yöntemdir.Yumurta akına bir çorba kaşığı alkol ekleyip karıştırarak bir karışım elde edebilirsiniz. Bu karışımı yanık bölgeye uygulayın.

Çiğ soğan da yanık tedavisinde güzel bir yöntemdir. Ezdiğiniz bir çiğ soğanın üzerine birkaç çay kaşığı tuz ekleyin ve iyice karıştırın. Elde ettiğiniz bu maddeyi yanık bölgesine uygulayın ve bir süre bekledikten sonra temizleyin.   3-4 bardak suya yeşil mercimek ekleyin ve bunu ezme haline gelinceye kadar karıştırıp, ezin. Daha sonra yanık bölgeye sürün.

Güneş yanıkları için bitkisel öneriler;

Pek çok doğal yöntemler ile güneş yanıklarını tedavi etmenin yolları bulunmaktadır. Açık ve beyaz tenli kişilerde güneş ışıklarına bir kaç dakika bile kalmaları bile güneş yanıklarına sebep olabilir. Sizler için o tedavi yöntemlerini aşağıda sıraladık…

Güneş yanıkları için Aloe Vera: Aloe Vera jeli güneş yanığına en iyi gelen bitkisel çözüm olarak bilinir. Nemlendirici özelliği ve hızlı bir iyileştirici olması sebebiyle aloe vera jeli ya da suyu yanıklı bölgeye uygulanabilir.

2.Güneş yanıkları için Salatalık kürü deneyin: Herkese tavsiye ettiğimiz Taze salatalık suyunu yanık bölgeye sürün cildiniz tazelenecektir. Ayrıca bu su ağrıyı azaltacak ve yanmanın geçmesini de sağlayacaktır.

3. Güneş yanıkları için Elma sirkesi deneyin: Elma sirkesi yanma hissini ve batma duygusunu azaltır.

4. Güneş yanıkları için Zeytin Yağı Deneyin: Pek çok mucizesi bulunan zeytinyağı acıyı azaltıcı etki gösterir.

5. Güneş yanıkları için Lavanta yağı: Güneş yanıkları için en sık kullanılan bitkisel çözümlerden biridir. Lavanta yağı nemlendirici ve ağrı giderici özellik gösterir.

6. Güneş yanıkları için Siyah çay: Siyah çayı veya çay poşetlerini güneşten yanan bölgeye koyun. Bu sayede hem ağrınız azalacak hem de yanma hissi ortadan kalkacaktır.

Cildinizi güneşin zararlı ışınlarından koruyarak bronzlaşmanız sağlayacak ürünler ve fiyatları…Tıklayınız

Güneş yanıkları söz konusu olduğunda bol su içmek çok önemlidir. Çünkü vücudunuzun susuz kalması cildinizdeki hücrelerin de susuzluk çektiğini gösterir.

Eğer güneş yanıklarıyla birlikte ateşiniz de varsa mutlaka doktora görünmenizde fayda vardır.

Cilt Yanıklarına İyi Gelen Sağlık Önerileri

Cilt Yanıklarına İyi Gelen Sağlık Önerileri