Yaşam

Çay Tansiyonu Yükseltirmi

Çay Tansiyonu Yükseltirmi

Çay Tansiyonu Yükseltirmi ;Evet, hassas kişilerde olabilir. Bununla birlikte, yüksek kan basıncına sahip olanların çaydan kaçması gerektiği anlamına gelmez, çünkü etki kişinin duyarlılığı + çay türünün bir birleşimidir.Çaylar farklı biçimlerde gelir: siyah, yeşil, beyaz + bitkisel. Siyah, yeşil ve çay aynı bitki, kamelya sinensis’den yapılır. Fark, işledikten sonra bitkide kalan kafein miktarı ve antioksidan miktarıdır. Çayın kan basıncına kısa ve uzun vadede etkisi kararlaştırılan şey budur. Ancak araştırmacılar, günde üç bardak çay içmek de kan basıncınızı dengeye getirebilir. Sadece kan basıncını düşürmekle kalmaz, aynı zamanda gece yapılan ölçümlerin değişkenliğini de en aza indirir. Uzmanlar çayın yararlarının büyük oranda kardiyovasküler hastalığa karşı koyan antioksidan içerikli flavonoid içeriğine bağlı olduğunu söylüyor. Buna göre Çay Tansiyonu Yükseltirmi sorusuna en güzel cavabımız çay tüketimi yüksek bir oranla tansiyonu arıtmaktadır. Yüksek tansiyonun kalp rahatsızlığı riskini önemli ölçüde artırabileceği uzun zamandır bilinmektedir.

Yeşil Çay Tansiyonu Yükseltirmi? İşte Bilimsel Açıklaması

Siyah çay ile karşılaştırıldığında ‘Yeşil Çay’ bilim adamları tarafından en sağlıklı içeçekler listesinde en üsttedir. Yeşil çayda kafein miktarı siyah çaya göre çok düşüktür. Yeşil çay ile tansiyonun düşürülmesi mümkün olmasada yeşil çay içenler ile içmeyenler arasında göz görülür etkileri mevcuttur. Günde 2 bardak içilen yeşil çayın kalp krizi riskini azalttığı kanıtlanmıştır. Bu sebebten tansiyon ilacı kullanan hastaların ‘yeşil çay’ içmeleri tavsiye edilmiştir. Yeşil çayın en büyük etkilerinden birtaneside rahatlatıcı etkisiyle stresten uzak durulması olarak görülmüştür.

Adaçayı Tansiyonu Yükseltirmi?

Yaptığımız araştırmalar neticesinde Adaçayı’nın tansiyonu yükseltiğini ön gördük. Adaçayını çok fazla kullanan hastalarda kan basıncının artığını ve buna mukabilde Tansiyonu artırdığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Adaçayı ülkemizin Akdeniz bölgesinde yetişen nadir baklagilerdendir. Bir çok faydasının tesbit edildiği adaçayını herkesin günde en az bir bardak içmesi gerekmektedir. Örneğin adaçayı vucuda güç ve kuvvet verir. Bunun yanı sıra bağdemcik ve boğaz iltihaplarınada iyi gelir. Aşırı terleyen kişiler ile mide bulantısı geçiren hastalara birebir iyi gelir. Adaçayı tansiyonu yükselttiği için tansiyon hastalarımız günde bir bardaktan fazla içmemelidir. Tansiyon hastalarımızın Adaçayı’nı doktor kontrolünde almalarında fayda vardır.

Çay Tansiyonu Yükseltirmi
Çay Tansiyonu Yükseltirmi

Çay Tansiyonu Yükseltirmi