Güncel Video Müzik

Çalıntı olduğu iddia edilen Bim Bam Bom

Çalıntı olduğu iddia edilen Bim Bam Bom

Çalıntı olduğu iddia edilen Bim Bam Bom ilk şarkımız bilmeyenler için şok etkisi yaratacak cinsten bir parça. Efsane şarkılar arasında yer aldı ve yıllarca dillerden düşmedi. Bugün hala duyduğumuz zaman eşlik ettiğimiz ve çocuklarımızın severek dinlediği bir parça. 1976 yılında Yasemin Kumral`ın seslendirdiği sözlerini Tuğrul Dağcı`nın yazdığı Bim bam bom parçası… Çalıntı mı bilmiyoruz , biz “alıntı” demeyi daha uygun biliyoruz ancak genel olarak bu şekilde adlandırılır.

Meğerse bu şarkı 1970 yılında Ilan & Ilanit – Bim Bam Bom olarak albümlerde, plaklarda yer almış… Seslendiren : İsrailli Yahudi şarkıcılar Ilan & IlanitŞarkı sözleri : Moshe Wilensky  Yoram Taharlev ( şarkı ) tarafından yazılan “Bim Bam Bom” sözlerini söylüyor. Bu şarkıyı Türk dişi şarkıcı Yasemin Kumral 1976`da türkçe olarak seslendirmiş. Şarkının iki versiyonunu da paylaşıyoruz…

Çalıntı olduğu iddia edilen Bim Bam Bom

Ilan & Ilanit – Bim Bam Bom ( 1970 ) : Israeli Jewish singers Ilan & Ilanit sings “Bim Bam Bom” written by Moshe Wilensky(lyrics) and Yoram Taharlev (song). This song is covered by Turkish female singer Yasemin Kumral (in 1976).

Yasemin Kumral – Bim bam bom 1976 ( Orijinal plak kayıt ) : 1975 ” Bim bam bom / Olmaz mı olmaz mı ” 45 liğinden

Kaynak : Google arama motoru baz alınarak çeşitli kaynaklardan derlenmiştir. Şarkıların çalıntı olduğuna dair kesin bir kanıt olmamakla birlikte ifade edilen şekilde yer verilmiştir. Aksi bilgi ve düşünceleri tarafımıza iletebilir düzeltilmesini sağlayabilirsiniz.