Güncel

Börek Kaç Derecede Pişer

Börek Kaç Derecede Pişer

Börek Kaç Derecede Pişer; Sofralarımızın vaz geçilmezi olan börek yapımı kolay ve lezzetli bir yemektir. Börek kahvaltılarımızın vaz geçilmezi olmazsa olmazlarındandır. Hamur ile Yaptığımız böreklerimize birden çok farklı harçlar konulmaktadır. Börek yaparken içine en çok kıyma, peynir, ıspanak, patlıcan ve patates konulur.

Kolay Bir Börek Nasıl Yapılır?

Börek yapmak için öncelikle biza lazım olan yufka gereklidir. Yufkalarımızı yumurta sıvı yağ be yoğrut karışımı ile ıslatılarak içerisine özel olarak yaptığımız harçları ekleyerek istediğiniz şekilleri verebilirsiniz. Böreğinizi yaptıktan sonra üzerine hazırladığınız özel karışımları sürerek böreğinizi çıtır bir hale getirebilirsiniz.

Böreğin Pişirme Süresini Nasıl Ayarlarız?

Yaptığımız Böreklerin içine genellikle hep aynı tarz malzeme koyduğumuz için pişirme süreleri genellikle aynıdır. Bazen farlı pişirme taktikleri ile börek pişirenler olabilir, mesela tavada börek yapanlar olabilir biz önce Börek fırında Kaç Derecede Pişer onu ele alacağız.

Börek Kaç Derecede Pişer
Börek Kaç Derecede Pişer

Börek Kaç Derecede Pişer

Fırında Börek Kaç Derecede Pişer

Siz Böreğinizi hazırlarken fırınınızı ısıtmanız gerekmektedir. Fırın Sıçaklığı istediğiniz kıvama geldiğinde bir böreğin pişirme süresi ortalama 30 dakikadır. Bunun terisini yapacak olursanız fırını ısıtmadan börekleri fırına koyarsanız bu süreye maksimum 10 dakika daha eklemeniz gerekmektedir. 30 Dakikada pişmesi için fırın maksimum 180 derecede olması gerekmektedir. Börek Fırında Kaç derecede pişer sorusunun cevabı eğer fırını börekleri koymadan ısıtırsanız 180 derece kafi gelecektir. Hanımlar eğer fırını ısıtmadan Börek Kaç derecede pişer soruyorsanız bununda cevabı maksimum 200 derece olması gerekmektedir. Böreğiniz pişerken bu sürenin uzayıp kısalması fırını ısıtmanıza bağlıdır.