Yaşam

Bir kadının insanlığa sesleniş videosu

Bir kadının insanlığa sesleniş videosu

Bir kadının insanlığa sesleniş videosu : Kadının üstündeki kıyafetler ve içinde bulunduğu durumdan yoklukla mücadele ettiği, sokakta veya dört duvar arasında yaşadığı belli olan bir kadın. Göründüğü an itibariyle yaklaşık 3 dakika süren bir video ile bütün dünyada izlenme rekorları kırıyor. Kadının etkileyici ses tonu, Bestelediği ve söylediği insanlığa ders niteliğindeki sözler , kadının inanılmaz etkileyici ses tonu izleyenleri derinden etkiliyor. Ancak videoda dikkat çeken bir ayrıntıyı paylaşmak istiyorum. Çevresindeki insanların bu durumu en açık haliyle görmelerine karşılık içinde bulundukları anı ne kadar sıradan yaşadıklarını fark ettiniz mi ? Muhtemelen bu sözleri ilk söylediği an değildir. Defalarca söylenmiş ve insanlar bu duruma fazlasıyla alışmış ve normal karşılıyorlar gibi görünüyor. Ve Muhtemelen bu videoyu ülkemiz başta olmak üzere dünya genelinde izleyen milyonlarca insanın da bu video bir belki birkaç defa izleyecek. Yaşadığımız anlık hislerin dışına çıkmayacak, etkisinden kısa bir süre sonra kurtulacağız. Bu görüntüleri hiç izlememiş, çoktan unutmuş gibi ve yokluk yokmuş gibi varlık içerisinde yaşamlarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Tıpkı bu videoya canlı birer şahit olan çevredeki diğer insanlar gibi.

Ne dersiniz ? Varlık : Zenginlik, çok paramızın olması, dilediğimiz her şeye sahip olmamamız değilde sahip olduğumuz bir yudum su, birkaç dilim ekmek, biraz huzur olabilir mi acaba ?

Öyle umuyoruz ki bu videoyu anlık dehşetle, utançla, pişmanlıkla, üzüntüyle izlemekle yetinmeyiz. Bu kadar açık ifade edilen sözlere hayatımızın bir köşesinde yer vererek tümüne yayabiliriz.

Bir kadının insanlığa sesleniş videosu

– Sesimin ulaştığı herkes iyi dinlesin. Aldanmayın dünya malına.! Makamına.! Servetinize.!
Bu dünya imtihan dünyası, gelip geçici,
Sen zenginlikle imtihan ediliyorsun, ben fakirlikle…
Eğer ben dileniyor isem bunun sorumlusu sensin, paranın esirisin.
Allah’ın : “Fakirlere yardım edin” emrini çiğniyorsun.
Beni sokaklara sen ittin, yardım emrini çiğnedin.
Aldanma malına mülküne, yarının ne getireceğini bilemezsin.
Küçümseme, hor görme beni, yarın olabilirsin benim gibi.
Takdir Allah’ındır böbürlenme, iş işten geçmeden kulak ver sesime.
Yardım etse herkes birbirine, açlıktan ölmezdi hiç kimse.
Bir gün öldüğünde, gelecek olan tek şey seninle paran değil… Yaptığın iyilikler olacak yoldaşın…