Güncel Nasıl ?

Beyaz Çamaşırlar Nasıl Yıkanmalı

Beyaz Çamaşırlar Nasıl Yıkanmalı

Beyaz Çamaşırlar Nasıl Yıkanmalı; Birkaç şey, “ilkbahar” ı, berrak beyaz bir elbise gibi derler. Ve birkaç şey aynı elbisede olduğu gibi “eski” de birkaç yıkanın ardından söylüyor. Bir kaçımızdan daha fazlası, bir zamanlar parlak, şık bir görünüşün görünüşte kaçınılmaz gri tonlamasını önlemek için bu elbiseyi mavi renkte satın aldı. Beyaz elbiselerinize, havlulara ve çarşaflara beyazlatma eklediyseniz ve neden aslında beyaz değiller diye merak ediyorsanız, muhtemelen bunu okumak istersiniz. Birçok kişi beyaz giysilerini idealden daha az koşullar altında yıkamaktadır ve çoğunlukla netleşmek için birkaç küçük değişiklik gerekir – veya eninde sonunda gelecekteki bir beyaz elbisenin kötü gitmesini önler.

Beyaz kıyafetler nasıl yıkanır? Beyazlar için temel temizleme rutini oldukça basittir:

Beyazları renklerle yıkamak daima hayır hayır demektir;
Desenli beyazlar haricindeki tüm beyazlar için çamaşır suyu içeren bir toz çamaşır deterjanı kullanın;
Beyazları yıkamak için doğru sıcaklık, kumaşın tolere edebileceği maksimum sıcaklıktır;
Düşük ısıda kuru beyaz lekeler veya kurumaya bırakın.
Çok zor değil mi?

Beyazları gömlek ve pantolon gibi düzenli giyilen giysilerden havlulara, çoraplara ve çarşaflara – baştan aydınlık ve temiz bir finişe kadar – güvenli şekilde yıkamanın yolu.

Başarı sıralamasında sıralama

Tabii ki beyaz giysileri açık ve koyu renk kıyafetlerden ayırarak başlayacaksınız. Oradan yıkama sıcaklığına – sıcak, ılık veya soğuk – ayrı beyazlar. Doğru sıcaklıkta yıkamak, beyazları tekrar beyazın elde etmenin en iyi yoludur.

Yıkama için üç yığın halinde aşağıdaki gibi sıralayın:

Beyaz havlu, çarşaf, çorap ve sweatshirt gibi sağlam kumaşlar için sıcak su yıkama;
Beyaz pamuk gömlekleri, rayon bluzlar ve beyaz kot gibi düzenli kıyafetler için ılık su;
Saf bluzlar, gömlekler, iç çamaşırlar ve mayolar gibi narin nesneler için soğuk su.
Burada, renkli baskılar da dahil olmak üzere beyazlarınızı yıkamak için bazı talimatlar doğru bir şekilde yardımcı olacaktır. Beyaz-yıkama temelleri hakkında fikir edinebilmemiz için saf beyazlardan başlayalım

Beyaz Çamaşırlar Nasıl Yıkanmalı Kaç Derecede Nasıl Yıkanmalı?

Sıcak su yıkamayı tolere edebilen havlu, çarşaf, çorap ve tişörtü gibi daha dayanıklı beyaz giysilerinizi toplayın. Emin değilseniz bakım etiketini kontrol edin. (Bir sıcak su yıkama, 130 derece F. ve üzeri; 54 derece C.) Çarşaflar ve havlular çokça kullanıldığından kolaylıkla kirlenirler. Tamamen lekeli beyaz giysileri temizleyecek kadar sıcak bir yıkama sıcaklığına ihtiyacınız olacak.

Beyazları ağartıcı ve toz çamaşır deterjanı ile yıkamak, beyazları temizlemek ve beyazlatmak için ve ayrıca kumaşlara zarar vermeden sert lekeleri çıkarmanın en iyi yoludur. (Burada istisna: bir çamaşır suyu içeren çamaşır deterjanı atlayın ve bunun yerine desenli beyazlarınız için ağartıcı olmayan bir deterjan kullanın.)

Beyazları ağartıcı ile yıkamak, lekeleri, kolayca deterjanlarla çıkarılan renksiz, çözünür parçacıklara dönüştürerek lekeleri gidermeye yardımcı olur ve daha sonra yıkama suyuna taşınır.

Çamaşır suyu ayrıca pis renk kıyafetleri parlaklaştırabilir ve beyazlatabilir; inatçı, eski lekeleri çıkarmaya yardımcı olabilir. Bu malzemeyi yüksek sıcaklıkta kurutun.

Beyaz Çamaşırlar Nasıl Yıkanmalı Havlu tüylerinin hafif tabakalı kumaşlarda oluşmasını azaltmak için, isterseniz bunları ayrı ayrı kurutabilirsiniz.

Beyaz pamuklu gömlekler, rayon bluzlar ve beyaz kotlu pembe gibi düzenli giysileri ılık suda yıkayın

Pamuk gömlekleri, rayon bluzları ve beyaz kot gibi tüm ılık su beyazlarınızı birlikte yıkayabilirsiniz. (Sıcak su yıkama sıcaklığı 90 F derece; 32 derece C) Herhangi bir klorür ağartıcı içermeyen, tüm yıkanabilir kumaşlar için güvenlidir ve beyaz giysileri beyaz tutacak şekilde tasarlanmış bir çamaşır suyu deterjanı kullanın.

Beyaz pamukları yüksekten kurutun; Orta ve düşük sintetikler. Bunları kurutucuda da bir araya getirebilirsiniz, ancak yükü düzenli olarak kontrol edin ve bittikten sonra sentetik maddeleri (daha hızlı kurur) çıkarın.

Soğuk suda saf bluzlar, gömlekler, iç çamaşırlar ve mayolar gibi beyaz inceltmeleri yıkayın

Zarif bluzlar, gömlekler, iç çamaşırlar ve mayolar gibi narin beyaz giysileri soğuk suyla yıkamak isteyeceksiniz. (Soğuk suda yıkama sıcaklığı 80 derece F, 27 derece C’dir)

Parlaklığı artırmak ve kumaş beyazlatmak için güneş altında kuru saf beyazlar asın.

Beyaz Çamaşırlar Nasıl Yıkanmalı;
Üreticinin makine yıkamasını önerdiğinden emin olmak için narin kumaşların bakım etiketini okuduğunuzdan emin olun.

(Aksi takdirde, güvenli olması için bu malzemeleri elinizle yıkamanız gerekir.) Katkı maddesi olmayan düz bir çamaşır deterjanı veya soğuk su için formüle edilmiş bir çamaşır deterjanı kullanın.

Kirli beyazları makinenizin narin veya hafif döngüsünde yıkayın. Kurum, makinede düşük bir seviyede narinleştirir veya kurumaya bırakılır.

Mümkünse asın veya beyaz incelticileri güneşin altına koyun. Lezzetlerini mümkün olduğunca beyaz tutmaya yardımcı olacak.