Güncel Ne ?

Bebek Tırnakları Nasıl Ve Ne Zaman Kesilir

Bebek Tırnakları Nasıl Ve Ne Zaman Kesilir

Bebek Tırnakları Nasıl Ve Ne Zaman Kesilir; Bebekler, küçük parmaklarını yetişkinlerin başparmaklarının etrafına sararak, yetişkinlere kolayca girebilirler. Yine de o küçük parmaklarda tırnak tırnakları var, tırnak tırnakları, tırnakları düzeltmek için yanlışlıkla çocuğunu tırmalamaktan korkan ebeveynler için çok hızlı büyüyor. Ancak bu çivilere katılmak, bebeğin kendisini kolaylıkla çizebileceği riskini getirir. Bu nedenle hem bebeğin hem de ebeveynin gözü önünde tatsız olduğu için çocuğun tırnaklarını kırpmak gerekli bir görevdir. Ancak ne sıklıkta yapılmalıdır?

Bu, birçok ebeveyn için ortak bir sorundur. Çocuğunuz doğduğunda, yumuşak, esnek çiviler taşıyor ancak düzgün cildinde çizikler bırakabiliyor. Genel olarak, bebeğinizin tırnaklarının kendisini veya başkasını kaşıyacak kadar uzun süre büyüdüğü anda, bunlar düzeltilmelidir. Ayrıca, bebeğinizin tırnaklarını kırpmak, yumuşak cildi korumaktan çok daha fazlasını yapacaktır; O da çocuk doktoru için bir gezi gerektirebilir batık çivi engellemeye yardımcı olacaktır. Başlangıçta korkunç görünebilir, ancak bir kez o tırnakları kırpıştırırsanız, ritüelinizi bir zamanlar yaptığınız kadar korkmazsınız.

Bebeğin tırnağını keserken nelere dikkat etmeliyiz?

İlk olarak bebeğin tırnağını kesmek için en doğru zaman uyku saati ve banyo sonrasıdır. Banyo sonrası tırnak yumuşayacağı için daha kolay kesilir. Eğer bebeğiniz sakin değilse, uyku sırasında bebeğin tırnaklarının kesilmesi daha kolay olur. Bebeğinizin tırnağını keserken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. İlk olarak bebeklerin tırnakları çok kısa kesilmemelidir. Bebeğinizin tırnağını kesmek için doğru zamanı bulmalısınız.

Tıraş makinesini ne sıklıkta tutmanız gerektiği konusunda çocuğunuzun tırnaklarının ne kadar hızlı büyüdüğüne göre değişebilir. Genel olarak, çocuğunuzun tırnaklarını haftalık ya da haftada bir kez düzenli hale getirmelisiniz. Yenidoğanlar için, büyümeye yetişmek için çiviyi daha sık kıracağınızı fark edebilirsiniz. Bazı doktorlar bebeğin ilk birkaç haftası boyunca tırnak kesme işlemini yapmamalarını öneriyorlar, çünkü çok yumuşak ve esnektir ve cilt lekesi risklidir. Durum buysa, küçük bebek kundakları bebeğin tırnağı güçlenene kadar çizilmeye karşı hasarı önleyebilir.

Bebek Tırnakları Nasıl Ve Ne Zaman Kesilir Video