Yaşam

Baş Ağrısına 7 Bitkisel Çözüm

Baş Ağrısına 7 Bitkisel Çözüm

Baş Ağrısına 7 Bitkisel Çözüm; Sizlere sunacağımız 10 tavsiye baş ağrınızı Gidermeyi sağlayacaktır. Baş ağrısı için genellikle ağrı kesiciler kullanıyorsanız hepsini bir tarafa bırakın. Başınıza zaman zaman şiddetli ağrılar takılıyorsa, bunun ana sebebi gerilim, stres, ailevi sorunlar olarak sıralayabiliriz. Baş ağrınızı gidermeniz için sizlere alternatif yöntemler sunuyoruz. 1 Baş ağrısı için temiz bir havada yürüyüşe çıkın veya koşun. Bütün düşüncelerden uzak olan baş yeterli oksijen almış ve başınızdaki ağrının geçtiğini hissedersiniz. Eğer Miğreniniz yoksa bu yürüyüş yada koşu size çok iyi gelecektir. Boyun ve sırt bölgenizde ağrı varsa özel germe egzersizleri ile bu ağrıdan kurtulabilirsiniz. Ayakta iseniz boynunuzu sağa ve dola doğru hafifçe çevirin . Şunu unutmamak lazım Baş Ağrısına 7 Bitkisel Çözüm içinde sizlere tavsiyemiz öncelikle doktorunuza danışmanızdır.

2 Sıçak Bir Banyo Baş Ağrılarını Giderir

Baş ağrısı bel ve boyun bölgesinde gergin bir kas tarafından tetiklenebilir. germe egzersizleri ve sıcak bir banyo ek olarak gerginlikleri gidermek ve baş ağrısı hafifletmeye yardımcı olabilir. İdeal 38 derece su sıcaklığıdır.
Böyle güzel bir banyo kasların yumuşamasına kan dolaşımınında artmasına neden olur ve sizi rahatlatır.
Eğer sadece güzel bir banyo için zaman yoksa, bir saç masaj kasları rahatlatacaktır. Üzerinde saç kurutma makinesi çizerek ılık bir kaç dakika Set ‘ve baş, boyun ve omuzların arka çevresinde hava akışını sağlar.

3 Baş Ağrısı İçin Kahve İÇİN

Kahve beyne giden kan dolaşımını artırır ve bu nedenle baş ağrısında rahatlatma olabilir. Özellikle etkili espresso veya mocha gibi güçlü kahve olmalıdır. Eğer kahve tek başına yardımcı olmuyorsa Limon Sıkabilirsiniz. Bu karışım baş ağrısını dağıtmak veya miğren ağrılarını rahatlatmak için iyi bir uygulama olabilir.

4 Soğuk Su ile Baş Ağrısını Gidermek

Alnında soğuk bir bez koyun ve sonra bir kaç dakika bekleyin: Soğuk lif baş ağrıları üzerinde yatıştırıcı bir etkiye sahiptir. Alternatif olarak, kısaca soğuk suyun altına girip başınız rahatlayana kadar bekleyebilirsiniz.
Ancak soğuk su sadece bağ ağrısını gidermeye yardımcı olmayabilir.

Baş Ağrısına 7 Bitkisel Çözüm
Baş Ağrısına 7 Bitkisel Çözüm

Baş Ağrısına 7 Bitkisel Çözüm

5 Baş Ağrısına 7 Bitkisel Çözüm Bir Taneside Nazik Masaj Yapın

Baş ağrısını gidermenin bir yolu hafif bir masaj yapmaktır. Masajı yaparken alınızın tetik noktalarına parmağınızı koyun ve yavaş yavaş ovalayın. Ayrıca ağrıyı hafifletmek için gözlerinizin arasındaki basınç noktasınada masaj yapın. En az 30 saniye bu masaja devam edin ve gün boyunca bu masajı tekrarlayın. Sık sık baş ağrısına mağruz kalıyorsanız mutlaka hekiminize başvurun.

6 Baş Ağrısını Nane Hafifletir

Yemeklerimizin vazgeçilmezi nanenin baş ağrısına iyi geldiğini biliyormuydunuz?. Başınız ağıyorsa biraz nane yağını anlınıza koyun ve ağrıyan yeri hafif bir şekilde ovalayın, ve yağı anlınızın üzerinde 30 dakika kadar bırakın. Bu yöntemle kaslar rahatlar ve soğuk sensörler devreye girerek baş ağrısının geçmesine vesile olur. Şuna dikkat etmeniz gerir eğer naneye alerjiniz varsa bu uygulamadan kesinlik ile kaçınılmalısınız.

Baş Ağrısına 7 Bitkisel Çözüm

Baş Ağrısına 7 Bitkisel Çözüm

7 Baş ağrısı için Karpuz suyu

En büyük sebeplerden biri Susuzluk nedeniyle ortaya çıkan baş ağrısı. Bir dahaki sefer ilaç içmek yerine karpuz gibi su oranı yüksek meyveler tüketerek giderebilirsiniz. Sebze ve meyvelerde bulunan doğal su, baş ağrısından korunmak için gerekli olan magnezyum gibi mineralleri bol miktarda içeriyor.