Nasıl ?

Ayak Masajı Nasıl Yapılır

Ayak Masajı Nasıl Yapılır

Ayak Masajı Nasıl Yapılır: Kendi ayaklarınıza masaj yapmak çok kolaydır. Oturuyorsanız, bir ayağınızı uyluğunuzun üzerine koyun. Uzanmayı tercih ediyorsanız bir bacağınızı büküp diğer ayağınızı dik duran uyluğunuza yaslayın. Önce bir ayağınıza, sonra diğerine masaj yapın. Ağrıyan ayaklardan daha yorucu bir şey yoktur. Kötü duruş, sırt ağrısı ve bitkinlik farkında olmadığınız ayak sorunlarından kaynaklanıyor olabilir. Ayağınıza hergün masaj yaparsanız tüm vucudunuzu gevşetip canlandırarak yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Ayak masajı hakkında bilmediğiniz tüm konuları sizlere sunacağımzdan emin olabilirsiniz.

Ayak Masajı nasıl yapılır resimli anlatım:
Ayak Masajı Nasıl Yapılır

Ayak Masajı Nasıl Yapılır makalemizde sizler için şunuda ilave etmek isterim bundan sonraki yazılarımızda masaj tekniklerini  resimli anlarım şeklinde siz kullanıcılarımıza ulaştırmaya gayret edeceğiz. Bir çok masaj tekniği için bizleri takip etmeye davam edin.

► Bir elinizi ayağınızın üzerine, diğerinide tabanına koyup parmak uçlarından ayak bileğinize kadar sıvazlayınız. Ellerinizi parmaklara doğru geri kaydırıp tekrarlayın.

► Ayağınızı bir elinizle destekleyip her parmakta tek tek çalışın. İşaret ve baş parmaklarınızla parmağı sıkıp eklem çevresinde döndürün, hafifçe çekerek esnetin. Bu teknikleri kullanırken istediğiniz masaj yağlarından kullanabileceğinizi unutmayın.

► Bir baş parmağınızı diğerinin üzerine koyup tabanın merkezinden aşağı doğru ve her iki yandaki hatlar boyunca bastırarak ovun. Sonra bir baş parmağınızla ana kemer üstünde ve tabanın yuvarlak kısmında dairesel basınçlar uygulayın.

► Bir elinizle ayağınızı tutup diğerini gevşekçe yumruk yapın. Parmak eklemlerinizle tabanın her yerinde art arda küçük daireler çizerek ovalayın.

► Bir elinizle ayağınızı tutarken diğer elinizin yan tarafıyla tabana kesme darbeleri indirin. Eliniz ayağa dokunur dokunmaz kalksın ki etki hafif ve yaylanır gibi hissedilsin. Bu teknikleri bire bir uyguladığınız zaman göreceksiniz ki günün yorgunluğunu alacaksınız.

► Parmak uçlarınızı bileğin çevresinde dolaştırın. Yukarı yönde bastırarak, geriye doğru kavrarkende hafifçe sıvazlayın. En başta yaptığınız gibi sıvazlayıp bitirin.

Kaynak: Ayak masajı nasıl yapılır sorusunun yanıt Google arama motoru baz alınarak çeşitli kaynaklardan derlenmiştir. Bu kaynaklardan yola çıkarak bundan sonraki resimli masaj nasıl yapılır konumuzu takip edebilirsiniz.

Ev Yapımı Ayak Masajı Yağı Nasıl Yapılır?

Evde yapacağınız ayak masajı yağı için saf zeytin yağı, susam yağı, ve 2 damla lavanta esansı yağı ile papatya esansı yağı son olarakta ıtır esansı yağı bu karışım için yeterlidir. Yukarıdaki malzemelerin hepsini cam bir kasenin içerisinde karıştırın. Ayaklarınızı güzelce yıkayın ve iyice kurulayın. Ardından hazır olan masaj yağını yedire yedire sürün ve ovmaya başlayın iyi rahatlamalar.