Güncel

Aşırı Terlemeye Hangi Bölüm Bakar

Aşırı Terlemeye Hangi Bölüm Bakar

Aşırı Terlemeye Hangi Bölüm Bakar

İnsan vücudun içinde milyonlarca ter bezi vardır. Ter bezlerinin iki türü vardır. Bunlar apokrin ve ekrin’dir. Ekrin ter bezleri 3 milyon civarındadır ve kokusuz temiz ter salgılar. Apokrin ter bezleri ise kötü kokulu ter salgılar. Aşırıyı geçmeyecek şekilde terlemek doğaldır. Aşırı terleme ye hiperhidroz adı verilmiştir. Aşırı terlemek normal olmamakla birlikte çok can sıkıcıdır. Aşırı terleme ruhsal açıdan kişiyi olumsuz etkiler. Kişi bir süre sonra topluma girmekten kaçınır ve asosyal bir kimliğe bürünür. Aşırı terlemeye hangi bölüm bakar? Aşırı terleme anormal bir hastalıktır ve bu hastalığa dâhiliye bölümü bakar.

Sıcak havalar, spor, egzersiz ve aşırı çalışma durumlarında terleme normaldir. Fakat durup dururken aşırı terlenme giysinin ıslanması normal bir durum olmaktan çıkmıştır. Bazı insanların tüm vücudu aşırı derecede terlerken bazı insanların vücutlarında ki bazı bölgeler de aşırı ter salgılanır. Terleme insan hayatına çocukluk döneminde girer ve ergenlik döneminde artış gösterir. Aşırı terlemeye hangi bölüm bakar? Aşırı terleme sorunuyla baş edemiyorsanız mutlaka dâhiliye bölümünden bir hekime başvurun.

İlaç tedavisinin yanıt vermediği ya da işe yaramadığı durumlarda ameliyata kadar gidilir. Ameliyat hem en etkili hem de kesin çözüm için birebirdir. Ayrıca aşırı terleme ile giysilerde kalıntı şeklinde bir iz çıkar ki buda çok rahatsız edici bir görünüme yol açar. Aşırı terlemeye hangi bölüm bakar? Aşırı terleme şikâyeti olan hastalar dâhiliye(iç hastalıklar) bölümüne gitmelidirler.

Aşırı Terlemeye Hangi Bölüm Bakar
Aşırı Terlemeye Hangi Bölüm Bakar

Aşırı Terlemeye Hangi Bölüm Bakar

Bir Sonraki Konumuz; Aşırı Terleme Hangi Hastalığın Belirtisidir OLACAK