Güncel

Altın Kelebek ödülleri sahiplerini buldu

Altın Kelebek ödülleri sahiplerini buldu

43. Altın Altın Kelebek ödülleri sahiplerini buldu. 13 Kasım 2016 gecesi 43.  Altın Kelebek ödüllerinde tam 30 dalda ödüller verildi. Sunuculuğunu Pelin Akil ve Ünlü Oyuncu ve şovmen Okan Bayülgen`in üstlendiği törende ünlü isimler yarıştı. CNN TURK`te canlı olarak yayınlanan törene ilgi çok büyüktü. İşte geceye damgasını vuran ödüllerin sahipleri…

1 – En iyi dizi. :  Diriliş Ertuğrul ( TRT ) Yapımcısı ve Senaristi Mehmet Bozdağ ve Ekibi. Ödülünü Türker İnanoğlu`nun elinde aldı.

2 – En iyi kadın oyuncu.  : Burçin Terzioğlu seçildi. Kanal D ( Poyraz Karayel ). Yeşil Çam`ın efsane oyuncusu Türkan Şoray`ın elinden aldı.

3 – En iyi erkek oyuncu. : İlker Kaleli seçildi. Kanal D ( Poyraz Karayel ). Ödülünü Meryem Uzerli`nin elinden aldı.

4 – En iyi çocuk oyuncu. : Beren Gökyıldız ( Show TV ). Ödülünü geçen yılın en iyi çocuk oyuncusu seçilen Ata Berk Mutlu`nun elinden aldı.

5 – Yılın medya olayı Özel Ödülü. : Hande Fırat ( CNN TÜRK ). 15 Temmuz Darbe gecesinin unutulmaz ismi ödülünü Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan`ın elinden aldı.

6 – En iyi erkek sunucu. : Beyazıt Öztürk ( Kanal D ). Ödülünü Barış Tünay`ın elinden aldı.

7 – Pantene Yıldızı ile Parlayanlar : Melisa Aslı Pamuk , Simde Sağın , Dilan Çiçek Deniz paylaştı. Ödüllerini Ünlü oyunca Neslihan Atagül`den aldılar.

8 – En iyi proje : Tarkan Ah De Vefa projesiyle Tarkan aldı. Ödülünü Türk Sanat Müziği`nin efsane ismi Müzeyyen Senar`ın kızı Feraye Işıl`ın elinden aldı.

9 – En iyi yönetmen. : Çağrı Vila Lostuvali Ödülünü Mahsun Kırmızıgül`den aldı.

10 – En iyi dizi çifti. : Furkan Andıç – Leyla Lydia Tuğutlu ( Tatlı İntikam KANAL D ). Ünlü dizi çifti ödüllerini Gülben Ergen`in elinden aldılar.

Altın Kelebek ödülleri sahiplerini buldu

11 – Yılın Şarkısı : Ayla Çelik Bağdat şarkısı ile yılın en iyi şarkısı ödülünü yakın arkadaşı Beyazıt Öztürk`ün elinden aldı.

12 – En iyi klip. : Hande Yener ve Gülşen Aybaba Mor şarkısına çektikleri kliple en iyi klip ödülünü ekipleriyle birlikte Müjdat Gezen`in elinden aldı

13 – En iyi komedi dizisi. : Kiralık Aşk ( Star TV ). Sevilen dizinin ödülünü bütün ekip Müjdat Gezen`in elinden aldı.

14 – En iyi komedi dizisi kadın oyuncu. : Elçin Sangu ( Kiralık Aşk – STAR TV ). Ödülünü Usta oyuncu ve Aktör Cüneyt Arkın`ın elinden aldı.

15 – En iyi komedi dizisi erkek oyuncu. : Barış Arduç ( Kiralık Aşk – STAR TV ). Ödülünü Usta oyuncu ve Aktör Cüneyt Arkın`ın elinden aldı.

16 – En iyi kadın sunucu. : Müge Anlı ( ATV ). Ünlü sunucu ödülünü Erkan Yolaç`ın elinden aldı.

17 – Yılın TV Programı Özel Ödülü. : Müge Anlı ile Tatlı Sert ( ATV ) programı. Ödülü bütün ekibe Erkan Yolaç. takdim etti.

18 – En iyi kadın haber sunucusu. : Nazlı Çelik ( STAR TV ). Ödülünü Erdoğan Aktaş`ın elinden aldı.

19 – En iyi Erkek Haber sunucusu. : Fatih Portakal ( FOX TV ). Ödülünü Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin`in elinden aldı.

20 – Müzikte 20. Yıl Özel Ödülü. : Demet Akalın ödülünü ünlü sanatçı Ebru Gündeş`in elinden ona sarılarak aldı.

Altın Kelebek ödülleri sahiplerini buldu

21 – En iyi spor programı. : NTV Sporda yayınlanan % 100 Futbol programıyla Gültekin Onay ve Rıdvan Dilmen. Ödüllerini Teknik Direktör Abdullah Avcı`nın elinden aldılar.

22 – En iyi müzik grubu. : Gripin oldu. Ödüllerini DMC Genel Müdürü Samsun Demir takdim etti.

23 – En iyi pop müzik Erkek. : Muraz Boz. Yurt dışında konser veren Murat Boz bir video ile sevenlerine teşekkür etti.

24 – En iyi pop müzik Kadın. : Sıla ödülünü ünlü sanatçı Nükhet Duru`nun elinden aldı.

25 – Yaşam Boyu başarı ödülü. : MFÖ ( Mazhar, Fuat, Özkan ) üçlüsü ödülünü gecenin sunucusu ünlü şovmen Okan Bayülgen`nin elinden aldı.

26 – En iyi çıkış yapan solistler : EYPİO Grubu ve Derya Uluğ. Ödüllerini ünlü sanatçı Ebru Gündeş`in elinden aldılar.

27 – En iyi Fantezi – Halk Müziği Kadın : Sibel Can. Usta Sanatçı Sibel Can`a ödülünü Baba lakabıyla gönüllerde taht kuran Orhan Gencebay`dan aldı

28 – En iyi Fantezi – Halk Müziği Erkek. : Serkan Kaya`da ödülünü Baba lakabıyla gönüllerde taht kuran Orhan Gencebay`dan aldı

29 – Müzikte 50. Yıl Özel Ödülü. : Selami Şahin. Ödülünü` usta oyuncu Müjdat Gezen`in ellerinden aldı.

30 – En iyi gündüz kuşağı. : Seda Akgül Kısmetse Olur ( KANAL D ) . Ünlü sunucu ekibi adına ödülünü Deray Baykal`ın elinden aldı.

31 – En iyi magazin. : Gülşen Yüksel Salt ve Müge Dağıstanlı, Renkli Sayfalar ( KANAL D ). Ödülü ünlü pop sanatçısı Demet Akalın`ın ellerinden aldılar.

Kaynak : Hürriyet ve Google arama motoru