Güncel

Adsense Hesabına Kullanıcı Ekleme Resimli Anlatım

Adsense Hesabına Kullanıcı Ekleme Resimli Anlatım

Adsense Hesabına Kullanıcı Ekleme Resimli Anlatım; Kaçınız bir ekip üzerinde blog yazabilir veya bir blog yöneten iki veya daha fazla arkadaşınız var, blog’unuzdan para kazanmak için aynı AdSense hesabını mı paylaşıyorsunuz ve istatistikleri görmek için tek bir AdSense giriş kimliği mi kullanıyorsunuz? AdSense hesabı başkasıyla paylaşan tüm bu kullanıcılar için iyi haberler aşağıda verilmektedir: AdSense ekibi, diğer kullanıcılara AdSense hesabınıza erişmenizi sağlayacak birden fazla kullanıcı seçeneği ekledi. AdSense birden çok kullanıcısı özelliği:
Bu yeni AdSense özelliği, AdSense hesabınızı yönetmek için mevcut olmayan herhangi bir AdSense kullanıcısı eklemenizi sağlayacaktır. Şu anda, verilebilen yalnızca iki kullanıcı izin düzeyi vardır: yönetici ve standart kullanıcılar.

Yönetici haklarına sahip AdSense hesabınızı yönetmek / erişmek için yeni bir kullanıcı eklediğinizde, aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz:
Adsense Hesabına Kullanıcı Ekleme ve Kaldırma;
AdSense hesabınıza erişen kullanıcıların listesini görün
Standart AdSense kullanıcıları, AdSense hesabınıza erişen kullanıcıların listesini göremez ve mevcut kullanıcıları ekleyemez veya kaldıramaz. Bu yetenekler, birisine, sınırlı izinlerle AdSense hesabınıza erişmek istediğinizde yararlı olabilir.

Bununla birlikte, aşağıdakiler gibi çok kullanıcılı bir AdSense hesabında birçok sınırlama vardır:

►Mevcut bir AdSense hesabına sahip bir kullanıcı ekleyemezsiniz
► AdSense uygulaması geçmişte reddedilen bir kullanıcı ekleyemezsiniz
►Bir Google Apps kullanıcısını davet ederseniz, AdSense’in gösterge tablosundan etkinleştirilmesi gerekir.

Diğer kullanıcıları AdSense hesabınızı kullanmaya davet etme:

Aşağıda, diğer kullanıcıları AdSense hesabınızı kullanmaya davet etmek için takip edebileceğiniz hızlı bir öğretici bulunmaktadır.

AdSense hesabınıza giriş yapın ve soldaki kenar çubuğundaki “hesap ayarları” nı tıklayın. Altına inin ve orada “Oturum erişimine sahip (beta) olan kullanıcılar” seçeneğini görürsünüz. Orada başka bir kullanıcının e-posta adresini ekleyebilir ve o kişiye bir davetiye gönderebilirsiniz. Davetiyenin, davetiyesini kabul etmek için 30 gün süreceği ve bu davetiyenin daha sonra süresi dolacağı anlamına gelir.

Adsense Hesabına Kullanıcı Ekleme Resimli Anlatım
Adsense Hesabına Kullanıcı Ekleme Resimli Anlatım

Adsense Hesabına Kullanıcı Ekleme Resimli Anlatım

Mevcut bir AdSense hesabına veya daha önce reddedilen bir AdSense hesabına sahip bir kullanıcı davet etmeye çalışırsanız, “E-posta adresi şu anda mevcut bir AdSense hesabı tarafından kullanılıyor” şeklinde bir mesaj alırsınız.

Bir kullanıcı davet edildikten ve kabul edildiğinde, “Yönetici” kutusunu işaretleyerek o kullanıcıya yönetici hakları verebilirsiniz.

Bu çok kullanışlı bir özellik olabilir, ancak dikkatli kullanmanızı ve yalnızca güvendiğiniz kullanıcıları dolaylı olarak davet etmenizi öneririm.

AdSense ekibi, yeni kullanıcı hesabınıza eklendiğinde veya herhangi bir kullanıcının erişim düzeyi değiştirildiğinde size bir e-posta gönderecektir. Bu, AdSense hesabınızın güvenliğini sağlamak için çok yararlıdır.

AdSense gelirini artırma

Bu özelliğin bir diğer büyük kullanımı, AdSense giriş e-postanızı değiştirirken daha iyi bir şekilde kullanılır. AdSense giriş e-postanızı değiştirmenin bir yolunu arıyorsanız, bunu basit adımları izleyerek kolayca yapabilirsiniz:

►Giriş yapmak için kullanmak istediğiniz e-posta kimliğine bir davetiye gönderin
► Davet edilen e-posta kimliğine yönetici hakları ver
► Daveti kabul et ve davet edilen kimliği kullanarak giriş yap
► Eski AdSense e-postanızı kaldırın ve buradan ileri yeni giriş bilgilerinizi kullanabilirsiniz.
İşte, çok kullanıcılı yeni AdSense özelliği ile ilgili SSS’lerin bir listesi.

AdSense ekibi tarafından sunulan bu kullanışlı yeni özellik hakkındaki görüşlerinizi bilmek isterim.

Mevcut bir AdSense kullanıcısıysanız veya AdSense’e yeni gelen biriyseniz, mükemmel AdSense rehberimize göz atmanız gerekir.

Bu yazıdaki bilgileri kullanışlı buluyorsanız, lütfen Facebook, Twitter ve Google Plus’daki arkadaşlarınız ve iş arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.