Teknoloji Yaşam

TTNET mi Süper Onlinemi D Smart mı

TTNET ten uzak durmak için bir neden daha TTNET mi Süper Onlinemi D Smart mı

Bizzat tecrübelerimden yola çıkarak bu konuyu yazma gereği duyuyorum. Son birkaç günlük yazılarımı da okuma fırsatınız olduysa cümle aralarında netimin günlerdir olmadığını yazıyordum. En iyi internet servis sağlayıcısı TTNET mi Süper Onlinemi D Smart mı ? sorusuna şahsi fikrim ve yaşadıklarımdan yola çıkarak yazmak istiyorum.

Neredeyse 20 senelik internet kullanıcısıyım ve aktif olarak en az 17 yıldır kendi sahip olduğum neti kullanıyorum. TTNET ile başladık yıllar boyu kullandık tabi ki eğrisi ve doğrusuyla kullandık ancak geçmişi çok fazla kurcalamanın gereği olmayacak sanırım. Son 5-10 yıl için konuşuyorum…

Çeşitli alanlarda ticaret yaptığım için ticaret yaptığım için farklı iş yerlerine ve 3 defa ev taşıdığım için kaldığım evlere sürekli yeni hat veya nakil yaptırmak durumunda kaldım. Bunları yaparken her zaman ilk tercihim TTNET oldu. İsim Büyüklüğünden ve bir arkadaşımın bayi olmasından dolayı başkada bir avantajı olduğundan değil. Çok fazla hat aldım, yeniledim veya nakit yaptırdım. Hatırladığım kadarıyla 1 defada adıma 4-5 hattın olduğu dönemlerim oldu.

Son 3 gündür yaşadığım konuyu gündemime alınca geçmişte ne eziyetler çektiğimin şimdi farkına varıyorum. Birçok sorunu TTNET İLETİM MERKEZİ olan bir arkadaşımın yakın ilgisinden dolayı görmemezlikten gelmişim. Sırf TTNET, Arkadaşımın işletmesi olduğundan…

Bu süre zarfında taahhüt ettiğimden dolayı en az 5 defa nakil işlemi yaptırdım. Bir defa sorunsuz geçtiğini hatırlamıyorum. En kısa süreni 2 hafta veya minimum 10 gün diyebilirim.

Bir defasında ihmalkar davrandığım için yaklaşık 1 sene boyunca interneti sürekli olarak tek bir gün dahi kullanmadan her ay düzenli olarak faturasını ödedim. Eve taşındım nakil işlemini başlattım internetimin bağlanması yaklaşık 1 ay sürdü ki TTNET te olan arkadaşımın çabalarıyla en sonunda bir elektrikçi getirerek sorunu çözdük. Daha sonra netim bağlandı diye sevinirken aynı gün içerisinde bağlantı tekrar kesilmişti. Müşteri hizmetlerini arayıp durumu düzelttik o gece net kullandıktan sonraki gece tekrar bağlanmaya çalıştığımda hata vermişti. Önemli bir şey olmadığı için askıya almıştım. Sonra TTNET i 1 sene boyunca kullanmadan fatura ödedim. Her seferinde düzelir umuduyla , geçici ev olduğundan dolayı askıya almıştım.

Bu süreç tam bir sene sürdü ve bilgisayarımı açarken müşteri hizmetlerini arayıp internet bağlantı sorunumu çözdükten sonra o süre içerisinde sadece neti kullanabiliyordum. Bir daha ki girişimde netim yine yok… Önem teşkil eden işim olduğu zamanlar müşteri hizmetlerini arayıp bağlantıyı kurduktan sonra giriyordum. Önemli bir işim yoksa bağlantının var olup olmadığını kontrol etmek için bilgisayarı açıp kapıyordum.

Her yeni hat talebimde onlarca sorun. Yeni faal olmuş bir daireye geçiş yaptığım dönemde bile bütün apartman nete bağlanabilirken benim ücretini ödemeye başladığım aboneliğin internetini aylarca kullanamadım.

Sebep : Bağlantı kablolarımın uyuz veya ince olmasından kaynaklanıyormuş. Düzeltmek için bugünün tutarıyla telekom ekibi 200-250 lira gibi bir talepte bulunmuştu.

Sorun nasıl çözüldü : Çağırdığımız elektrikçi kabloların hatalı olarak bağlandığından dolayı kaynaklandığını belirtip sadece küçük birkaç müdahaleyle düzeltmiş ve servis ücreti olarak yaklaşık 30 lira gibi bir rakam ödemiştim.

Dediğim gibi düşündükçe onlarca farklı ayrın geliyor ama sanırım fazlasıyla uzun bir yazı oldu. Bugün itibariyle sabit olarak tamamıyla bizzat kendim kullandığım iki hattımı yorumluyorum.

İŞYERİMDE TTNET KULLANIYORUM ( TTNET mi Süper Onlinemi D Smart mı ? )

Nakil işlemim yaklaşık 1 ay sürdü. Kotamın nasıl tükendiğini internetim hızının nasıl tükendiğini anlamıyorum bile. Her ayın 15 inde uyarı mesajım gelir kota tükendi hızınız düşürülmüştür diye. Ortalama ayda bir bağlantı sorun yaşıyorum. 1 Eylül 2016 tarihinden 26 Eylül 2016 tarihleri arasında 2 defa yaklaşık 8 saat netimi kullanamadım genel çalışma varmış. 2 veya 3 defada yaklaşık 2-3 saat boyunca netin hızı yok denecek kadar azdı ve çabalıyordum sadece. 26 Eylül gecesi netim kesildi. Çıkmak üzere olduğum için önemsemedim. 27 Eylül sabahı geldiğimde netim yoktu ve bütün günü yaklaşık 4-5 defa telekomu arayarak ve iki arıza kaydı oluşturarak geçirdim sonuçlanmadı. 28 Eylül bugün sabah kesin düzelmiştir işlerimi toparlayayım umuduyla işyerime geldim ve şuan akşam saat akşam 19:00 hala netim yok. Defalarca aradım yine her seferinde evvelki gün olduğu gibi bulunduğunuz bölgede çalışma var kısa bir süre sonra düzelir bilgisi veriyor ama en az 48 saat geçti…

EVDE SÜPER ONLİNE KULLANIYORUM ( TTNET mi Süper Onlinemi D Smart mı ? )

Eski bir personelimin Süper Onlinede işe başlaması üzerine yaptığı ricayı kırmayıp Süper Online geçiş sağladım. 1.5 yıldır kullanıyorum inanır mısınız bilmiyorum ama Süper Online Müşteri Hizmetlerinin numarasını bilmiyorum. Çok daha hızlı internete bağlanıyorum evimde. Ayrıca sürekli evde film video izlememe rağmen 1,5 senede tek bir defa ayın son günlerinde Kotanızın % 80 ini kullandınız şeklinde bilgi aldığımı hatırlamak için çaba sarfettim…

D-SMART 

Hiç kullanmadım ancak yazımın Reklam amaçlı olmadığını beyan etmek amacıyla kullanan birkaç yakınıma sordum. Tek biri nadiren kesinti yaşadığını sonrasında kendiliğinden düzeldiğini beyan etti..

Sonuç olarak TTNET mi Süper Onlinemi D Smart mı ? önemli iki tavsiyem var :

1 – ASLA TTNET KULLANMAYIN. Düşük hız. Aşırı kota tüketimi, Yüksek fiyat, Berbat hizmet, Alırken sorun yaşadığınız bir firmayı kullanırken test etmenin bir önemi yok…

2 – Süper Online kullanmanızı kesinlikle tavsiye ederim. Benim gibi ev iş yeri seçenekleriniz mevcut ise birinde muhakkak Süper Online kullanmanızı tavsiye ederim…

TTNET ten geçiş yaptığım için yanlış hatırlamıyorsam TTNET  taahütünüz varsa dahi 500 liraya kadar TTNET faturanızı ödeyip masrafsız geçişinizi sağlıyorlar. Aylık sınırsız interneti Telefon hattınızın faturası dahil 51 TL Ödüyorsunuz.

İçerik tamamen yaşanılan bir olay üzerine şahsi görüş ve kanaat üzerine yapılan bir paylaşımdır. Herhangi bir sorumluluk, kar amacı güdülmeden kaleme alınmıştır. Yazıdan kaynaklanacak Herhangi bir sorumluluk sitemiz tarafından kabul edilemez.