Güncel

6007 Öğretmen göreve iade edildi

6007 Öğretmen göreve iade edildi

6007 Öğretmen göreve iade edildi : Kanun Hükmünde Kararname ( KHK ) ile açığa alından 6007 öğretmen bugün ( 25 Kasım 2016 ) itibariyle göreve iade edildi. Milli Eğitim Bağanlığı ( M.E.B. ) tarafından yapılan açıklamada ; terör örgütü ile bağlantısı olduğu gerekçesiyle görevden alınan 6 bin 7 öğretmenin görevlerine iade edildiği açıklandı. Görevine iade edilen Öğretmenlerin büyük bir kısmının, eylem yapan Eğitim-Sen üyesi olan öğretmenler olduğu öğrenildi. En çok öğretmenin göreve iade edildiği il ise Diyarbakır oldu. Göreve iade edilen öğretmenler hakkındaki soruşturmaların tamamının ise sonuçlanmadığı ifade edildi.

Göreve iade edilen öğretmenlerin tam listesi ( Önemli Uyarı. : Dosya açıldıktan sonra CTRL + F tuşuna bastıktan sonra çıkan pencereye aradığınız ad veya soyadı girdikten sonra BUL sekmesine tıklayarak kolaylıkla sonuç alabilirsiniz. )

Diyarbakır ilinde Toplam 2.253 ( İki bin iki yüz elli üç ) Öğretmen göreve dönüyor.

Diyarbakır’da Kamu Hükmündeki Kararname ile açığa alınan 4 bin 319 öğretmenden, 2 bin 253 öğretmenin göreve başlamasının önünü açan bakanlık yazısı, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ulaştığı bildirildi.

Bakanlık Teftiş Kurulu’ndan geçen ve soruşturması tamamlanan ve göreve başlayacak 2 bin 253 öğretmenin isim yer aldığı liste ve görev izni Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ulaştığı bildirildi. Soruşturmaları tamamlanan 2 bin 253 öğretmenin, pazartesi günü görevlerine başlayacağı bilgisine de ayrıca yer verildi.

Van ilinde 466 Öğretmen görevine iade edildiği açıklandı. ( 6007 Öğretmen göreve iade edildi )

Van’da terör soruşturması kapsamında açığa alınan 466 öğretmenin görevine iade edildikleri bildirildi.

Can İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, terör soruşturması kapsamında Van’da açığa alınan 733 öğretmenden, 466’sının Milli Eğitim Bakanlığınca görevlerine iade edildiğini belirtti.

Kararın, göreve iade edilen öğretmenlere tebliğ edildiğini aktaran Kırekin, “Öğretmenlerimiz pazartesi günü okullarında görevlerinin başında olacaklar.” şeklinde bilgi verdi.

Kaynak : Google arama motoru baz alınarak çeşitli kaynaklardan derlenmiştir.