Yaşam

2017 Anneler Günü Şiirleri Ve Mesajları

2017 Anneler Günü Şiirleri Ve Mesajları

2017 Anneler Günü Şiirleri Ve Mesajları; Anneler günü yaklaşıyor. Çocukları aldı bir telaş. Acaba hangi hediyeyi alsam? Okullarda birbiri ardına sıralanmış minikler, boncuk boncuk bakan gözleri,ellerinde bir çiçek, anneler günü şiirleri okumak için bekliyor olacaklar. Benim güzel anneciğim diye başlayacak, benim canım anneciğim diye bitecek bu günde tüm şiirler. Ve en sonunda toplu olarak haykıracaklar, bütün anneler bir melektir. Her çocuğun en büyük dünyası annesidir. Onu hayata hazırlayan ilk yaşam koçu, ilk aşkıdır.

2017 Anneler Günü Şiirleri Ve Mesajlarını sizler için sunuyoruz

Evet, tüm anneler bir melektir. Herkesin annesi, dünyadaki en mükemmel annedir. Ona layık bir hediye bulmakta zorlanır çocukları. Çünkü anneleri gibi, hediyeleride özel olsun isterler. Sonunda en güzel hediyenin, ona ithaf olmuş bir şiir olacağına karar verilir. Bu güzel günde sayfa sayfa anneler günü şiirleri yazılır, okunur.
Çünkü şiirler gönüldeki gerçekleri en şirin hali ile ifade eder.O zaman, anneler günü şiirlerine bir tanede bizden gelsin.

2017 Anneler Günü Şiirleri Ve Mesajları;
Güzel annem!
Korkunca adını haykırırım kurtar beni diye,
Ağlayınca adını sayıklarım tesellim ol diye.
Senden başa kimse dindiremez acılarımı bir öpücükle,
Senden başka kimse ilaç olamaz yaralarıma.
Sahi uyumaz mısın sen hiç?
Yadayorulmaz mısın peşimde koşmaktan?
Hep gülüyor gözlerin,
Üzülüp ağlamaz mısın hiç?
Oysa ben hep ağlayıp, bağırıyorum
Düştüğümde uçarak geliyorsun,
Sihirli kanatların mı var senin?
Yara bere içinde kalsada dizlerim,
Sen sarılınca kalmıyor acısı, ısınıyor ruhum, huzurla doluyor içim.
Güzel annem, canım annemdesem yetmez bilirim.
En büyük kahramanım, koruyucu meleğimsin benim.

2017 yılında Annelerimizi unutmuyoruz onlar için en güzel sözleri ve hediyeleri almaya devam ediyoruz. 2017 Anneler Günü Şiirleri Ve Mesajlarını sitemizde bulabilirsiniz.

Anneler gününü Neden Kutluyoruz?

Anneler günü nasıl? nerede? ve nezaman çıktığı ile ilgili birçok rivayet bulunmaktadır. En çok konuşulan ise Amerikanın virginia eyaletinde yaşayan bi öğretmen kadının 1905 yılında ölen annesi için her yıl mayıs ayında bir kutlama yapmasından çıkmuştır. Bu kadının yaptığı kutlama ilk kez 1908 yılında bir ilk okulda 407 çoçuk ve anneleri ile gerçekleşmiştir. Öğretmen olan  Anna’nın bu tavrı temsilciler meçlisi tarafından uygun görülmemiş, ve resmiyete kavuşmamıştır ilk etapta. Anna bu davasından vazgeçmeyerek bu durumu politikaçılarla ve medya ile paylaşmış bu çabaları sonuçunda 1914 yılında bu gün Anneler günü Olarak İlan edilmiştir.

2017 Anneler Günü Şiirleri Ve Mesajları
2017 Anneler Günü Şiirleri Ve Mesajları

2017 Anneler Günü Şiirleri Ve Mesajları