Nasıl ? Nedir ? Yaşam

Saçkıran Nedir tedavisi nasıl yapılır

Saçkıran Nedir tedavisi nasıl yapılır

Saçkıran nedir tedavisi nasıl yapılır : Bu yazımızda saç kıran hakkında bilgilere yer vereceğim. Yalnız bu yazımızı yazarken teknik veya bilimsel konulardan farklı olarak direk yaşanmışlık ve şahit olduğumuz durumları göz önüne alarak sizlere aktarmaya çalışacağım. Bundan sonraki saçkıran ve sakal kıran ile ilgili birkaç yazımda farklı olarak bilimsel, tıbbi ve uzmanların yazılarına da ayrıca yer vereceğim.

Saçkıranın birkaç farklı şekilde üreyebildiğini ve kişiye göre çözüm ve tedavinin farklılık gösterdiğini özellikle belirtmek istiyorum. Saçkıran olarak genelde saçlarda çıkmaktadır. Genel adı saçkıran olarak tabir edildiyse de sakal bölgesinde de görülebildiği için sakal kıran olarak isimlendirilebiliyor. Saçkıran Saç, Sakal, Kaş, kirpik bölgelerinde çıktığı bilinmektedir. Halk arasında iki çeşit saçkıranın olduğu bilinmektedir. Erkek saçkıran ve Dişi saçkıran. Erkek saçkıran genel olarak bahsettiğimiz bölgelerde bir iki parça olarak görülmektedir. Dişi saç kıran olarak tabir edilen diğer bir türü ise çıktığı bölgede sayıları büyüyerek küçük daireler halinde yayılabilmektedir. Kesinlikle bulaşıcı bir hastalık değildir. Sadece dişi olması durumunda kişi üzerinde sayıları fazla görülmekte ve tedavisi biraz daha fazla zaman alabilmektedir.

Şuan psikolojinizi düşünerek hemen bildiğim ve uyguladığım çözüm şeklini yazmak istiyorum. Yazı hakkında detaylı bilgili yazımızın ilerki bölümlerinde yazacağım.

Saçkıran nedir tedavisi nasıl yapılır :

Kullanılacak malzemeler :

  • Sarımsak,
  • Tuz,
  • Steril Gazlı Sargı bezi, veya benzer işlevi Kolonya, pamuk ikilisi,
  • İğne, Jilet veya Zımpara kağıdı, üçünde aynı görevi görecek herhangi biri olabilir.
  • Hazırladığınız malzemeleri saçkıran bölgenizin yoğunluğuna göre arttırabilir veya eksiltebilirsiniz.

Saçkıran nedir tedavisi nasıl yapılır : Saçkıran tedavisi kesin çözüm.

Bu işlemi size ve çevrenize rahatsızlık vermemesi amacıyla gece yatmadan önce yapabilirsiniz. Olabildiğince çok tutmakta fayda olacaktır. Kendinize göre zaman ayarlamasını yapabilirsiniz ancak en az 4 saat kalmasını tavsiye ederiz. Ayrıca bu işlemi derideki küçük kazıntıların durumuna göre 1 hafta aralıklarla bir kaç yapmanızı öneririz. Tam olarak miktar belirtmiyoruz çünkü sorunlu bölgenin genişliğine göre sizin değerlendirmeniz uygun olacaktır.

Hazırlamış olduğunuz sarımsağın kabuklarını soyup bir kaseye koyunuz. Üstüne yine orantılı olarak normalden biraz daha fazla tuz ekleyerek sarımsakları da bir kaşık ezerek karıştırınız. Sarımsak tuz karışımını hazırladıktan sonra bir kenara bırakıp diğer işlemleri yapıyoruz. Sorunu yaşadığınız bölgeyi steril gazlı bez ile iyi bir şekilde temizleyin. Daha sonra sorunlu bölgeyi kanatacak ve karışımın rahatlıkla ulaşabileceği şekilde iğne ucu ile küçük küçük darbeler vurarak kanatın. Veya bir zımpara kağıdını o bölgeye sert bir şekilde sürerek yine deriyi kısmi olarak kazıyarak kanatabilirsiniz.  Veya jiletin köşesi ile hafif hafif çizikler ile kanatabilirsiniz. Bu işlemleri yaparken aşırıya kaçmamanızı özellikle rica ediyorum. Amaç sadece karışımın deriye daha çabuk ve fazla temas etmesi için küçük iğne ucu kadar delikler yardımıyla deriyi açmaktır.

Kazıma işleminden sonra ezdiğiniz tuzlu sarımsakları sorunlu saçkıranın olduğu bölgenin üstüne bir tabaka halinde serin. Deri başlangıçta oldukça yanacaktır ancak muhtemelen 1 dakika sonra normal bir hal alacaktır. Sarımsağı tabaka olarak serdikten sonra dökülmemesi ve tutması için steril gazlı bezle üstünü kapattıktan sonra bantla sabit tutturun. İşlem bu kadar yukarıda bahsettiğimiz gibi kazıdığınız bölgenin durumuna göre bu işlemi haftada 1 veya birkaç hafta aralıklarla tekrarlayabilirsiniz. Bu saçkıran tedavisi işlemin başarı seviyesi % 90 oranındadır.

Anlattığım konu birebir yaşadığım bir sorunu bir yakınımın önermesi üzerine deneyip sonuç aldığım bir durumdan ibarettir. Aynı durumu yaşayan çevremdeki insanların neredeyse tamamıda aynı şekilde sonuç almıştır. Bu nedenle kesin tedavi yöntemi demek yerine sadece tavsiye niteliğindedir. Bilimsel yada tıbbi bir geçerliliği yoktur. Amacımız tamamen yardım amaçlı bir bilgi paylaşımıdır.

Saçkıran sarımsak tuz tedavisi ne kadar sürede sonuçlanır ? Saçkıran nedir tedavisi nasıl yapılır

Ortalama 1-2 haftada yavaş yavaş bölgede tüylerin tekrar oluştuklarını görebilirsiniz. Sonrasında gün geçtikçe fazlalaştığını ve normal bir hal aldığını göreceksiniz. Muhtemelen 1 – 2 ay içinde tamamen sonuçlanacaktır.

Saçkıran tedavilerinden sonuç alamıyorum diyorsanız

Kesinlikle endişelenmeyin % 95 oranında kesinlikle bahsettiğimiz yöntem veya benzeri bir yöntem ile bu sorununuzdan kurtulacaksınız. Bunun için de ayrıca canınızı sıkmayın.

Saçkıran sürekli bir hastalık mıdır?

Saçkıran asla sürekli bir hastalık değildir ancak nadiren yaşayan insanlarında tekrarlar görülebilmektedir. Tekrar görülme oranı % 10-20 gibi çok küçük bir ihtimaldir.

Saçkıran neden olur?

Yazı girişinde bahsettiğim gibi tıbbi yaklaşmayacağım. Çok profesyonel ve tıbbi anlatımlardan uzak ancak tıbben anlatıldığı şekilde tamamen psikoloji kaynaklı bir olay olduğu kanısındayım. Bulunduğunuz psikolojik durum, sizi düşündüren , üzülmenize , sinirlenmenize veya stres altında yaşamanıza neden olan bir durumdan kaynaklandığına inanıyorum. Nitekim yaşadığım olayı anlatamayacağım ancak saçkıran sorunu yaşadığımın 1 gün öncesi ciddi bir konuda fazlasıyla kendimi üzmüş bir sonraki gün aldığım duş sonrası sorunun farkına varmıştım.

Saçkıran bulaşıcı mıdır?

Tıbben alopesi areata diye adlandırılan ve Halk arasında Saçkıran, Sakal kıran veya kılkıran adı olarak bilinen hastalık kesinlikle bulaşıcı değildir. Bazı kaynaklarda bulaşıcı olduğu yazılmakta ancak kesinlikle bilimsel bir yanı olmadığı için bu söylemler sona erme seviyesindedir. Ancak yazımızın başında belirttiğimiz gibi halk arasında Dişi ve erkek saçkıran olarak tabir edilir ve Dişi saçkıranın fazlasıyla çoğaldığı bilinir. Bu durum bulaşıcı olarak nitelendirmiş olabilir. Saçkıran kesinlikle bulaşıcı değildir.

Alternatif tedavi yöntemleri olarak araştırmalarımız sonucunda :

Sirke ruhu tedavisinin de okuduğumuz yorumlardan faydası olduğu görünmektedir.

Kenecort iğne, Squarik asit di butil ester, terramycin sprey veya merhem , sadbe, losyon gibi tıbbi ilaçlardan sonuç alan hasta sayısını internetten araştırmanızı tavsiye ediyorum. Bizim araştırmalarımız sonucu kesinlikle bitkisel tedaviden sonuç alınma oranı kıyaslanamayacak kadar yüksektir. Araştırmalarımızı ortalama olarak değerlendirdiğimiz de Tıbbi ilaç kullanan her 10 hastadan 1 i çözüm bulurken bitkisel yöntemler, sarımsak ve tuz karışımı, sirke ruhu gibi yöntemlerde 10 da 8 sonuç aldığı izlenimi edindik…

Linkler : Saçkıran resimleri, sakal kıran resimleri, kılkıran resimleri, Saçkıran tedavisi % 100 kesin çözüm

Şifa diliyoruz… Yorumlarınızı , aldığınız sonuçları esirgememenizi önemle rica ediyorum…