Güncel

Rusya Büyük Elçisine silahlı saldırı

Rusya Büyük Elçisine silahlı saldırı

Rusya Büyük Elçisine silahlı saldırı : Rusya’nın Ankara Büyük Elçisi Andrey Karlov, Ankara’da katıldığı bir resim sergisinde silahlı saldırıya uğradı. Saldırıda Ankara Büyük Elçisi ve 3 kişinin daha yaralandığı belirtildi. Suikast girişiminde bulunan saldırgan polisin düzenlediği operasyonda öldürüldüğü bildirildi.

Görgü tanıkları ifadeleri : Rusya Büyük Elçisine silahlı saldırı

Görgü tanıklarının ifadelerine göre. ; Sergi salonuna girin silahlı bir kişi Rusya Büyük Elçisi Andrey Karlov`a ateş açtı. Hemen sonra Rusya’nın Ankara Büyük Elçisi Andrey Karlov, ‘Ülkemizde bunları yapamazsınız. Herkes çıkabilir ‘ dedikten sonra vuruldu. Vurulduktan hemen sonra ağır yaralanan Rus büyük elçisi Ankara Güven Hastahanesine kaldırıldı.

Saldırgan olay yerinde

Rusya’nın Ankara Büyük Elçisi Andrey Karlov’a silahlı saldırı düzenleyen saldırganın hala olayın yaşandığı yerde ölü olarak tutulduğu bilgisi verildi.

Yeni operasyon başladı…

Polis ve Özel Harekat Güçleri ve diğer güvenlik birimleri saldırının meydana geldiği resim sergisini kuşattığı öğrenildi. Operasyonun yapıldığı sergi salonu ve çevresinde silah sesleri duyuluyor. Çatışmanın hala devam ettiği bilgisine de yer veriliyor..

 

Kaynak : Google arama motoru baz alınarak çeşitli haber kaynaklarından derlenmiş bilgilerdir.